اخبار و مقالات :: کامپیوتر و سخت افزار

معرفی مادربردهای جدید سری Workstation ایسوس

۲۱۷۰ شماره اطلاع نامه : معرفی مادربردهای جدید سری Workstation ایسوس ۱۳۹۴/۱۱/۰۵ معرفی مادربردهای جدید سری Workstation ایسوس کامپیوتر و سخت افزار :: اخبار و مقالات معرفی مادربردهای جدید سری Workstation ایسوس

معرفی مادربردهای جدید سری Workstation ایسوس

ایسوس به تازگی 3 مادربورد جدید از سری Workstation با نام‌های P10S WS، P10S-M WS وP10S-M WS/ IPMI-O عرضه نموده است. این مادربورد‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که از آخرین نسل پردازنده‌های Intel Xeon E3-1200 V5 پشتیبانی کرده و عملکردی عالی را برای کارت‌های گرافیک به ارمغان می‌آورند.

مادربورد P10S WS بر پایه چیپست Skylake PCH C236 طراحی شده و دارای سایز ATX می‌باشد. این مدل قابلیت پشتیبانی تا 3 نمایشگر را به صورت همزمان دارد، همچنین قابلیت‌های ارتباطی که برای این مادربورد در نظر گرفته شده، شامل USB 3. 1 و M. 2 دو گانه می‌باشد. مدل P10S-M WS با سایز micro-ATX به صورتی طراحی شده که مخصوص سرور (Rack-Optimized) بوده و قابلیت کنترل دمای بهتری نسبت به مدل‌های مشابه دارد. همچنین مدل P10S-M WS/IPMI-O علاوه بر تمام ویژگی‌های P10S-M WS، قابلیت مدیریت از راه دور را با استفاده از ماژول ASMB8-iKVM و سازگار با IPMI 2. 0 امکان پذیر ساخته است.

این مادربوردهای جدید از هر دو سری کارت‌های گرافیک حرفه‌ای AMD FirePro و Nvidia Quadro پشتیبانی می‌کنند. با داشتن چهار PCI Slot 3. 0 که تا پهنای باند 16X را مقدور می‌سازند، این مادربورد‌ها کارت‌های توسعه RAID و کارت‌های LAN مخصوص Enterprise را پشتیبانی می‌نمایند. هر سه مادربورد راندمان رده پلاتینیوم داشته و به همراه تکنولوژی Digi+VRM، نسل سوم چوک‌های گرمایی با بدنه طلا و خازن‌های 12K، راندمان بالای 94% را در رگولاسیون ولتاژ به ارمغان می‌آورند. مادربورد P10S-M WS پا را از این فرا‌تر گذاشته و با استفاده از قابلیت Power Saving در کاربردهای Media-Server راندمان را بالا‌تر می‌برد.


P10S WS: یک مادربورد ATX به همراه خروجی‌های تصویر انعطاف پذیر و USB 3. 1

P10S WS: یک مادربورد ATX است که چهار خروجی DVI-D، HDMI، Display Port و VGA را پشتیبانی کرده و به راحتی می‌توان به صورت همزمان از 3 خروجی آن استفاده نمود. این محصول جدید از آخرین تکنولوژی‌های ارتباطی پشتیبانی می‌کند، این تکنولوژی‌های ارتباطی شامل 8 درگاه 6Gbps SATA، USB 3. 1 Type A و Type C برای ارتباط با سرعت حداکثر 10 Gbps (دو برابر سرعت USB 3. 0) می‌شوند. لازم به ذکر است که این نوع USB با تمام نسخه‌های قبلی آن سازگار بوده، همچنین به منظور افزایش بازدهی و عملکرد USB 3. 1، شرکت ایسوس از تکنولوژی انحصاری خود با نام USB 3. 1 Boost Technology استفاده نموده است. سوکت‌های دو گانه M. 2 در این مادربورد وجود دارند تا عملکرد آن‌ها را افزایش دهند.


P10S-M WS و P10S-M WS/IPMI-O: مادربوردهای mATX و مخصوص (Rack Mountable)

این دو مادربورد برای کاربردهای مختلفی مانند Media Server، پخش ویدیو آنلاین و بازی های ابری مناسب می‌باشند. طراحی این بورد‌ها به گونه‌ای است که کنترل دمای آن‌ها را آسان می‌نماید و این مادربورد‌ها را به انتخابی مناسب برای رک مونت‌های سرور در محیط‌های دانشگاهی و شرکتی تبدیل نموده است. هر دوی این مادربورد‌ها، استفاده همزمان 3 خروجی DVI-D، HDMI و Display Port را امکان پذیر می‌سازند. تکنولوژی‌های ارتباطی به کار رفته در این مادربورد‌ها شامل 8 درگاه 6Gbps SATA، 6 درگاه USB 3. 0، یکPCI Express 3. 0 و 4 کانکتور M. 2 برای متصل نمودن SSD با پشتیبانی از دستگاههای تا 110mm (نوع 22110)، می‌باشد.

مدل P10S-M WS/IPMI-O علاوه بر تمام ویژگی‌های P10S-M WS قابلیت مدیریت از راه دور را با استفاده از ماژول ASMB8-iKVM سازگار با IPMI 2. 0 امکان پذیر می‌سازد. ماژول ASMB8-iKVM، آپدیت از راه دور BIOS، پشتیبان گیری و بازگردانی تنظیمات، پشتیبانی از SNMP Agent (فایل‌های MIB) و کدهای پس از BIOS (BIOS POST Codes) را ممکن می‌سازد. همچنین این ماژول قابلیت کنترل و مدیریت تمام وقت سرور را (حتی زمانیکه سیستم عامل آن کار نمی‌کند و یا خاموش است) از طریق رابط کاربری گرافیکی تحت وب و سازگار با تمام مرورگر‌ها را امکان پذیر می‌سازد.

شهر سخت افزار