اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

اپل وارد دنیای واقعیت مجازی می شود، تولید نمونه های اولیه یک هدست VR

۲۱۸۷ شماره اطلاع نامه : اپل وارد دنیای واقعیت مجازی می شود، تولید نمونه های اولیه یک هدست VR ۱۳۹۴/۱۱/۱۰ اپل وارد دنیای واقعیت مجازی می شود، تولید نمونه های اولیه یک هدست VR فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات اپل وارد دنیای واقعیت مجازی می شود، تولید نمونه های اولیه یک هدست VR

اپل وارد دنیای واقعیت مجازی می شود، تولید نمونه های اولیه یک هدست VR

اپل به دنبال خلق محصول شگفت دیگری است و در این راه توانسته نمونه های اولیه ای از یک هدست واقعیت مجازی را تولید کند. در نظر مسئولان اپل، بازار واقعیت مجازی، مکان مناسبی برای ورود این کمپانی بزرگ است و می تواند درهای جدیدی را به روی اپل بگشاید.

تیم کوک به تازگی اذعان داشته است که می توانید منتظر اتفاقی تاریخی برای اپل باشید و این اتفاق چیزی نخواهد بود جز کاهش فروش آیفون در سه ماهه اول سال 2016. این در حالی است که فروش آیپد هم روند رو به کاهشی دارد. با این اوصاف، اپل آینده خود را در تولید محصولات جدید می بیند و در این راه قدم بر می دارد.

گزارشی که به تازگی منتشر شده نشان می دهد اپل برای تولید هدست واقعیت مجازی خودش، دست به راه اندازی تیمی زده است و نمونه های اولیه آن را نیز تولید کرده است. این تیم متشکل از متخصصان هر دو حوزه واقعیت مجازی و افزوده است و از شرکت های زیر مجموعه اپل و همچنین شرکت هایی مانند مایکروسافت به اپل پیوسته اند.

همچنین به گزارش فایننشال تایمز، اپل محقق معروف در زمینه واقعیت مجازی، یعنی داگ بومن که به عنوان مدیر بخش تعاملات انسان با کامپیوتر در ویرجینیا تک، مشغول به کار بود را استخدام کرده است. علاوه بر این ها گزارش ها حاکی از خرید شرکت Flyby Media توسط اپل است که کارش اسکن اشیاء دنیای واقعی توسط دستگاه های موبایل و اضافه کردن آن ها به یک مجموعه مجازی است.

مدیر عامل اپل، تیم کوک، از جذابیت تکنولوژی واقعیت مجازی سخن گفته و اپلیکیشن های آن را جالب توجه دانسته است. پس باید منتظر پیوستن اپل به این جریان، همراه با کمپانی هایی مانند سامسونگ و فیس بوک باشیم. البته رقابت با Oculus Rift و Gear VR کار سختی به نظر می رسد.

شهر سخت افزار