اخبار و مقالات :: کامپیوتر و سخت افزار

کارت گرافیک ژاپنی هم رسید

۲۲۰۵ شماره اطلاع نامه : کارت گرافیک ژاپنی هم رسید ۱۳۹۴/۱۱/۱۷ کارت گرافیک ژاپنی هم رسید کامپیوتر و سخت افزار :: اخبار و مقالات کارت گرافیک ژاپنی هم رسید

کارت گرافیک ژاپنی هم رسید

تقریباً هر چندسال یک بار صنعت سخت افزار به حدی جهش می‎کند که اگر محصولات مربوط به همین چند سال قابل را با امروز مقایسه کنید، گویی هر یک به عصر بسیار متفاوتی تعلق دارند. در حال حاضر کارت‌های گرافیک بسیار قدرتمندی در دسترس هستند و کمبودی حس نمی‌شود، با این حال یک سازنده کارت گرافیک ژاپنی تصمیم گرفته تا محصولی مروبط به سال 2012 را مجدداً روانه بازار کند. این کمپانی که IGAGURI نام دارد، گونه جدیدی از کارت گرافیک HD 7750 را عرضه می‌کند.

در حاضر پردازنده گرافیکی HD 7750 در مقایسه با محصولات امروزی هیچ چیز خاصی ندارد و حتی در‌‌ همان سال 2012 نیز که معرفی شد حرفی برای گفتن نداشت، چرا که ذاتاً یک کارت گرافیک مقرون به صرفه بود، با این حال هیچ چیز کمپانی IGAGURI را از عرضه مجدد آن باز نداشته است. IGAGURI در گذشته نیز چندین بار محصولات قدیمی را در قالب کارت‌های جدیدی روانه بازار کرده بود. آنچه که در مورد جدید‌ ترین محصول این کمپانی جلب توجه می‌کند، داشتن شش درگاه Mini DisplayPort است و خبری از دیگر درگاه‌های رایج از جمله DVI و HDMI نیست.

گونه جدید Radeon HD 7750 از شکاف توسعه PCI-E 3. 0 x1 بهره می‌گیرد و به 2 گیگابایت حافظه ویدئویی مجهز است. با اینکه این کارت کارایی خیره کننده‌ای ندارد، اما هر یک از خروجی‌های تصویر شش گانه Mini DisplayPort آن می‌تواند میزبان یک نمایشگر با وضوح حداکثر 2560x1600 پیکسل باشد. با در نظر گرفتن تنها ویژگی متفاوت آن یعنی تعداد بالای درگاه‌های خروجی تصویر، احتمالاً این کارت برای کاربری‌های خاصی که به قرار دادن چندین نمایشگر بزرگ کنار یکدیگر نیاز است، طراحی شده باشد. این کارت با قیمت معادل 250 دلار امریکا در ژاپن عرضه می‌شود.

شهر سخت افزار