اخبار و مقالات :: لپ تاپ و اولترابوک

تلاش ایسوس برای خروج از بحران ؛ کروم‌بوک‌های جدید از راه می رسند

۲۲۱ شماره اطلاع نامه : تلاش ایسوس برای خروج از بحران ؛ کروم‌بوک‌های جدید از راه می رسند ۱۳۹۲/۰۸/۲۷ تلاش ایسوس برای خروج از بحران ؛ کروم‌بوک‌های جدید از راه می رسند لپ تاپ و اولترابوک :: اخبار و مقالات تلاش ایسوس برای خروج از بحران ؛ کروم‌بوک‌های جدید از راه می رسند

تلاش ایسوس برای خروج از بحران ؛ کروم‌بوک‌های جدید از راه می رسند

کمپانی ایسوس، هفته گذشته گزارش مالی سه ماهه سوم امسال خود را منتشر کرد که طبق این گزارش، سود خالص این کمپانی نزدیک به 26 درصد کاهش یافته است. حال، مدیرعامل این کمپانی برنامه‌های خود برای خروج شرکتش از بحران مالی را شرح می‌دهد.
بر اساس گزارشی که روزنامه The Taipei Times منتشر نموده، کمپانی ایسوس در نظر دارد سال آینده میلادی از کروم‌بوک‌های جدید خود رونمایی کند. مدل اول که 11.6 اینچی است با قیمت پایه 199 دلار و مدل دوم که 13.3 اینچی می‌باشد نیز با قیمت 249 دلار عرضه می‌شوند. این کمپانی همچنین مترصد ارتقای جایگاه خود در بازار گوشی‌های هوشمند می‌باشد. به احتمال زیاد و در خلال نمایشگاه CES 2014 که در ماه ژانویه برگزار خواهد شد، ایسوس از مدل‌های جدید گوشی‌های هوشمند خود پرده‌برداری خواهد نمود.

این اقدام ایسوس نشان دهنده این است که اوضاع بازار کامپیوترهای شخصی بیش از پیش بدتر شده و علت افت سود خالص این کمپانی طی چند ماه گذشته نیز همین موضوع بوده است. «دیوید چانگ»، مدیر مالی کمپانی ایسوس در این زمینه می‌گوید:

"ما همچنان نسبت به بازار کامپیوترهای رومیزی و لپ‌تاپ‌ها خوش‌بین هستیم، اما با این وجود با تمام قوا تلاش می‌کنیم کسب و کار گوشی‌های هوشمند خود را نیز به سوددهی برسانیم و امیدواریم شاهد این اتفاق در سال آینده باشیم."

ایسوس نیم‌نگاهی نیز به بازار رو به رشد ابزارهای پوشیدنی دارد. این کمپانی اعلام کرده که از اولین ابزارهای پوشیدنی خود در سال آینده میلادی و در خلال نمایشگاه Computex که در تایپه برگزار می‌شود، پرده‌برداری خواهد نمود. البته هنوز مشخص نیست که ابزار پوشیدنی ایسوس چه چیز خواهد بود، اما به نظر می‎‌رسد که ساعت، می‌تواند یک گزینه مناسب باشد.

زومیت