اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

قابلیت چند کاربره اینستاگرام برای اندروید ارائه می‌شود

۲۲۱۲ شماره اطلاع نامه : قابلیت چند کاربره اینستاگرام برای اندروید ارائه می‌شود ۱۳۹۴/۱۱/۱۸ قابلیت چند کاربره اینستاگرام برای اندروید ارائه می‌شود فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات قابلیت چند کاربره اینستاگرام برای اندروید ارائه می‌شود

قابلیت چند کاربره اینستاگرام برای اندروید ارائه می‌شود

اینستاگرام سرویس به‌اشتراک‌ گذاری عکس و فیلم‌های کوتاه است که محبوبیت زیادی بین مردم و البته ایرانیان دارد. این سرویس چندی پیش قابلیت چند کاربره را در نسخه آزمایشی خود برای اندروید تست و مدتی بعد آن را غیر فعال کرد، حال به‌نظر می‌رسد اینستاگرام تصمیم دارد ویژگی مذکور را به‌ صورت رسمی ارائه دهد.

ماه گذشته اخباری مبنی بر قابلیت چند کاربره در نسخه آزمایشی اینستاگرام برای اندروید منتشر شد. اما بنا بر برخی دلایل اینستاگرام خیلی سریع این قابلیت را حذف کرد و تنها دلیلی که می‌توانستیم برای این اقدام بیابیم این بود که قابلیت مذکور فعلا آماده استفاده نبود. اما خبر خوب این است که بر اساس گزارش‌های منتشر شده این ویژگی دوباره بر می‌گردد.

توجه داشته باشید که قابلیت چند کاربره تنها در نسخه آزمایشی اینستاگرام ارائه شده است و اگر شما از نسخه‌های پیشین یا آخرین ورژن رسمی ارائه شده توسط ایسنتاگرام استفاده کنید در این صورت امکان مشاهده قابلیت مذکور را نخواهید داشت. البته عرضه رسمی این نسخه نیز به‌ زودی صورت خواهد گرفت.

در روز‌های گذشته گزارش شد که برخی از کاربران iOS نیز قابلیت چند کاربره را در نسخه اینستاگرام خود مشاهده کرده‌اند. مدتی بعد این موضوع توسط اینستاگرام تایید و به TechCrunch اعلام شد. اینستاگرام مدعی شد که این شرکت گاهی قابلیت‌های جدیدی را تست می‌کند.

با این حال گویا به‌ زودی شاهد حضور رسمی قابلیت چند کاربره روی نسخه اندروید و iOS اینستاگرام خواهیم بود و با قرارگیری چنین قابلیتی این سرویس می‌تواند بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گیرد. اما باید توجه داشت که امکان دریافت برخی دیدگاه‌های مخالف نیز در این خصوص وجود دارد.

فعلا معلوم نیست که این قابلیت چه‌ زمانی به‌ صورت رسمی ارائه خواهد شد اما برای کاربرانی که زیاد با شبکه‌های اجتماعی دست و پنجه نرم می‌کنند قابلیت چند کاربره بسیار کاربری خواهد بود و در حقیقت همان موردی است که منتظرش بودند.

سعید میرزاپور - www.zoomit.ir