اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

سونی درایوهای SSD eSATA را تولید می کند

۲۲۱۴ شماره اطلاع نامه : سونی درایوهای SSD eSATA را تولید می کند ۱۳۹۴/۱۱/۱۹ سونی درایوهای SSD eSATA را تولید می کند فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات سونی درایوهای SSD eSATA را تولید می کند

سونی درایوهای SSD eSATA را تولید می کند

سونی پس از فروش شاخه کامپیوتر خود که تحت نام Vaio شناخته می شد، اکنون با درایوهای SSD eSATA سری SLW-M می کوشد یک بار دیگر به بازار کامپیوتر برگردد. این درایوهای رده بالا برای کاربران خانگی طراحی شده اند و پتانسیل کافی برای رقابت با دیگر محصولات برتر بازار را دارا هستند. درایوهای SSD سونی در دو ظرفیت 240 و 480 گیگابایت و در فرم فاکتور رایج 2.5 اینچ ارائه می شوند.

اولین محصولات این سری SLW-MG2 و SLW-MG4 نام دارند، ضخامت این دو درایو 7 میلی متر و وزن آنها به ترتیب 50 و 60 گرم است. سونی خود جزئیات زیادی از این درایوها ارائه نکرده اما با بازشدن آنها، مشخص است که بر پایه تراشه های A19 TLC  توشیبا و کنترل سری Phison S10  هستند، چیزی که کاملاً معمولی طلقی می شود. همچنین باید در نظر داشت که تراشه های A19 TLC  توشیبا میان محصولات این کمپانی جزو تراشه های کندتر هستند.

نمونه های اولیه ای از این درایوها که مورد بررسی قرار گرفته اند، با نرم افزار CrystalDiskMark سرعت خواندن و نوشتن آنها به ترتیب 531.9 مگابایت بر ثانیه و 483.2 مگابایت بر ثانیه بوده که بسیار خیره کننده است و آن را در جایگاهی هم تراز با درایوهای سری 850 Evo سامسونگ قرار می دهد. با این حال سرعت نوشتن درایوهای سونی مقداری از رقبا کمتر است که البته با در نظر گرفتن بکارگیری تراشه های کندتر، قابل قبول به نظر می رسد. در حالی که شاید درایوهای SSD سونی خیلی برانگیزنده به نظر نرسند، اما قیمت رقابتی می تواند در موفقیت آنها تاثیر زیادی داشته باشد.

هم اکنون بازار SSD ها در حال مهاجرت به سمت درایوهای PCIe است که تا چهاربرابر سریع تر از درایوهای معمولی هستند، بنابراین تنها چیزی که می تواند به فروش چنین محصولاتی کمک کند، قیمت گذاری است. سونی همراه با اولین SSD های خود، نرم افزار Acronis True image 2015 HD و همچنین بسته نرم افزاری Sony SSD Toolbox را ارائه می کند. این بسته نرم افزاری کاربران را در مدیریت، نگه داری و نظارت بر درایوها یاری می کند.

شهر سخت افزار