اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

چند نکته ساده برای حمل صحیح لپ تاپ

۲۲۶ شماره اطلاع نامه : چند نکته ساده برای حمل صحیح لپ تاپ ۱۳۹۲/۰۸/۲۹ چند نکته ساده برای حمل صحیح لپ تاپ فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات چند نکته ساده برای حمل صحیح لپ تاپ

چند نکته ساده برای حمل صحیح لپ تاپ

صدمات ناشی از حمل و نقل نادرست لپ‌تاپ در برخی موارد به قدری جدی می باشد که متاسفانه مانع از خدمت‌رسانی به دستگاه آسیب دیده می‌شود. نکته جالب توجه آن است که رعایت چند نکته ساده می‌تواند جلوی بروز بسیاری از این حوادث را بگیرد. بنابراین لازم است تا شما نیز در صورتی که از وسایل الکترونیکی مانند لپ‌تاپ استفاده می‌کنید، نکاتی که در ادامه آمده است را تا حد امکان رعایت کنید.
برای بلند کردن لپ تاپ حتما آن را با دو دست و از قسمت زیرین آن گرفته و به‌هیچ عنوان به‌صورت یک‌دست و یا بدتر از آن؛ از نمایشگر دستگاه برای بلند کردن آن استفاده نکنید. این کار می‌تواند مشکلات عدیده‌ای را در دستگاه بوجود آورد که از آن‌جمله می‌توان به ایجاد خمیدگی در بخش‌های ضعیف دستگاه و یا بروز مشکل در قسمت لولای دستگاه اشاره کرد.

وقتی لپ‌تاپ در حال کار است صفحات داخلی هارددیسک آن با سرعت حداقل ۵۲۰۰ دور در دقیقه در حال چرخش هستند. پس اگر لپ تاپ روشن را حرکت و یا تکان شدید دهید، فشار زیادی به محور دیسک حافظه جانبی یا هد آن وارد می‌آید که این امر به‌مرور زمان باعث بروز اشکال در کارکرد حافظه جانبی و در نهایت خرابی هارد دستگاه شما می‌شود. چنانچه مجبور به جابه‌جا کردن دستگاه در حالت روشن هستید و امکان قراردادن دستگاه در وضعیت Sleep وجود ندارد، تا حد امکان دستگاه را در حالت افقی نگاه دارید.

مهم‌ترین نکته در مورد حمل لپ‌تاپ استفاده از یک کیف مناسب و با کیفیت است. به‌هیچ عنوان برای صرفه‌جویی در هزینه، از کیف های نامرغوب و غیر استاندارد استفاده نکنید. یک کیف استاندارد بایستی متناسب با اندازه دستگاه شما بوده و از لایه‌های محافظتی داخلی برخوردار باشد تا بتواند ضربه‌های معمول – ضربه‌ها درون خطوط مترو، اتوبوس، تاکسی و یا هر ضربه غیرارادی دیگر – روزانه را جذب کرده و به دستگاه منتقل نکند.

سعی کنید از کیفی استفاده کنید که حداقل دارای دو محفظه جداگانه برای نگهداری لپ‌تاپ و لوازم جانبی مثل شارژر و دوشاخه باشد. قرار دادن این وسایل در کنار دستگاه ممکن است به بدنه دستگاه فشار وارد آورده و باعث خرابی صفحه نمایش و دیگر قسمت‌ها شود. همیشه هنگام حمل دستگاه، لوح فشرده داخل درایو نوری را خارج کنید. در جابه‌جایی‌های بلند مدت، اطمینان حاصل کنید که دستگاه خاموش بوده و در وضعیت Sleep قرار ندارد.

همواره از قرار داشتن باتری دستگاه در محل خود وقفل بودن ضامن آن اطمینان حاصل کنید. عدم توجه به این موضوع و بروز تکان‌های شدید می‌تواند موجب حرکت باتری در جای خود شده و باعث آسیب های جدی به دستگاه شود. امیدواریم که شما نیز با رعایت همین چند نکته ساده، جزو کاربرانی باشید که هرگز به‌خاطر حمل و نقل نادرست دستگاه خود به مراکز خدمات پس از فروش مراجعه نمی‌کنند.

برسام