اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

مراسم ویژه‌ سونی برای معرفی هدست واقعیت مجازی PlayStation VR

۲۲۶۵ شماره اطلاع نامه : مراسم ویژه‌ سونی برای معرفی هدست واقعیت مجازی PlayStation VR ۱۳۹۴/۱۲/۰۸ مراسم ویژه‌ سونی برای معرفی هدست واقعیت مجازی PlayStation VR فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات مراسم ویژه‌ سونی برای معرفی هدست واقعیت مجازی PlayStation VR

مراسم ویژه‌ سونی برای معرفی هدست واقعیت مجازی PlayStation VR

این روزها صحبت‌های زیادی حول و حوش هدست‌های واقعیت مجازی شنیده می‌شود. از فیس‌بوک گرفته تا اچ‌تی‌سی، مایکروسافت و سونی قصد دارند تا هر چه زودتر هدست‌های واقعیت مجازی خود را در اختیار مشتریان قرار دهند. در همین راستا سونی نیز قصد دارد با برگزاری مراسمی در ۲۵ اسفندماه، آمادگی خود را برای حضور در این بازار اعلام کند.

مراسم ویژه‌ی PlayStation VR در خلال برگزاری کنفرانس توسعه‌ دهندگان بازی برگزار خواهد شد و در آن سونی چند ساعتی را به نمایش محصولی که نگاه‌های زیادی به آینده‌‌ی آنها دوخته شده است، خواهد پرداخت. در حال حاضر اطلاعات بسیاری در رابطه با زمان عرضه و قیمت این محصول نا گفته باقی مانده، ولی از صحبت‌های قبلی این طور بر می‌آید که هدست واقعیت مجازی سونی در زمانی بین نیمه اول سال میلادی جاری به فروش خواهد رسید. در رابطه با قیمت نیز، بلومبرگ به نقل از یکی از مسئولین اجرایی سونی، اعلام کرده بود که قیمت این هدست، چیزی در حد یک "پلتفرم جدید بازی" خواهد بود.

بنابراین یکی از موضوعات مهمی که باعث می‌شود منتظر برگزاری این کنفرانس باشیم، اعلام قیمت نهایی آن است. در حالی که آکیولس قیمت هدست واقعیت مجازی‌اش را ۵۹۹ دلار اعلام کرده و اچ‌تی‌سی نیز برچسب قیمت ۷۹۹ دلاری را برگزیده است، قیمت PlayStation VR نقش تعیین‌ کننده‌ای در جهت دادن به بازار خواهد داشت. از سوی دیگر، پشتوانه‌ی قدرتمندی همچون وجود بیش از ۳۶ میلیون PS4 در بازار، می‌تواند برای سونی و موفقیت هدست واقعیت مجازیش نقش مهمی ایفا کند. چرا که ژاپنی‌ها سال‌ها است که برای ایجاد یک اکوسیستم قدرتمند در زمینه‌ی بازی تلاش کرده‌اند و اکنون با در دست داشتن جامعه‌ی آماری بالا از جامعه‌ی گیمرها و توسعه‌ دهندگان، می‌توانند قدم‌های بلندی را برای موفقیت هدست‌های واقعیت مجازی‌شان بردارند.

محمد حسین ملک - www.zoomit.ir