اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

ال جی یو پلاس از اسپیکر هوشمند با قابلیت کنترل توسط صدا رونمایی کرد

۲۲۶۶ شماره اطلاع نامه : ال جی یو پلاس از اسپیکر هوشمند با قابلیت کنترل توسط صدا رونمایی کرد ۱۳۹۴/۱۲/۰۸ ال جی یو پلاس از اسپیکر هوشمند با قابلیت کنترل توسط صدا رونمایی کرد فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات ال جی یو پلاس از اسپیکر هوشمند با قابلیت کنترل توسط صدا رونمایی کرد

ال جی یو پلاس از اسپیکر هوشمند با قابلیت کنترل توسط صدا رونمایی کرد

ال‌جی در کنگره جهانی موبایل ۲۰۱۶ بسیار فعال بود. این شرکت علاوه بر معرفی پرچمدار خوش‌ ساخت خود یعنی ال‌جی جی ۵، لوازم جانبی متعددی برای این گوشی معرفی کرد. شرکت یوپلاس (Uplus) نیز که یک اپرانور مخابراتی است و جزو زیر مجموعه‌های ال‌جی به حساب می‌آید، در جریان نمایشگاه بارسلون از یک اسپیکر هوشمند رونمایی کرد.

ال‌جی در مراسم رسمی خود در کنگره جهانی موبایل بارسلون، علاوه بر معرفی گوشی جی ۵، لوازم جانبی مخصوص این گوشی و ماژول‌های آن مانند باتری و ماژول دوربین را معرفی کرد. روبات توپی و دوربین ۳۶۰ قابل کنترل با جی ۵ نیز جزو لوازم جانبی معرفی شده بودند. شرکت ال جی یوپلاس، یکی از زیر مجموعه‌های ال‌جی است که به عنوان اپراتور مخابراتی فعالیت می‌کند. این شرکت به تازگی یک اسپیکر هوشمند با قابلیت کنترل توسط صدا را معرفی کرده است. معرفی این گجت هوشمند می‌تواند گامی بزرگ برای ال‌جی در صنعت هوشمند سازی خانه‌ باشد.

اسپیکر معرفی شده، IoT Hub نام دارد و یک گجت هوشمند همیشه روشن است که با فرمان‌های صوتی کاربر می‌تواند تمامی وسایل هوشمند متصل به خودش مانند چراغ‌ها، قفل در و غیره را کنترل کند. عملکرد این گجت بسیار شبیه اسپیکر اکوی آمازون (Amazon Echo Speaker) با دستیار هوشمند الکسا است. دستگاه دیگری نیز توسط این شرکت معرفی شد tvG Woofer است که به صورت نوعی ستاپ باکس در کنار تلویزیون عمل می‌کند و با فرمان‌های صوتی، توانایی کنترل دستگاه‌های صوتی و تصویری خانه را دارد. هر دوی این دستگاه‌های معرفی شده به لطف داشتن میکروفن‌های بسیار قوی، توانایی تشخیص صدای کاربر را از فاصله‌ی دور و حتی در محیط‌های شلوغ دارند.

ال‌جی قبل از این نیز با معرفی SmartThinQ Hub در نمایشگاه CES، حضور خود در صنعت هوشمند سازی خانه‌ها را اعلام کرده بود. اما آن دستگاه توانایی تشخیص صدا از فواصل دور را نداشت. در مورد قیمت و زمان عرضه این محصولات هوشمند، اطلاعی در دست نیست. هم‌چنین در مورد قابلیت‌های دیگر این دستگاه‌ها مانند داشتن دستیار صوتی و یا عملکرد مستقل بدون نیاز به تلفن همراه هم اطلاعاتی منتشر نشده است.

مهدی زارع - www.zoomit.ir