اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

تلویزیون‌ های هوشمند سامسونگ، رتبه اول خود در بازار را تثبیت کردند

۲۲۷۰ شماره اطلاع نامه : تلویزیون‌ های هوشمند سامسونگ، رتبه اول خود در بازار را تثبیت کردند ۱۳۹۴/۱۲/۰۹ تلویزیون‌ های هوشمند سامسونگ، رتبه اول خود در بازار را تثبیت کردند فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات تلویزیون‌ های هوشمند سامسونگ، رتبه اول خود در بازار را تثبیت کردند

تلویزیون‌ های هوشمند سامسونگ، رتبه اول خود در بازار را تثبیت کردند

تلویزیون‌ های هوشمند با سرعت زیادی در حال فراگیر شدن هستند. در آینده‌ای نزدیک اکثر خانه‌ها به تلویزیون‌ها و دیگر گجت‌های هوشمند مجهز خواهند شد. در این میان سامسونگ به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولید کنندگان لوازم خانگی در دنیا، توانسته است با عرضه‌ی تلویزیون‌های هوشمند مجهز به سیستم‌ عامل اختصاصی خود یعنی تایزن، سهم قابل توجهی از بازار را به خود اختصاص دهد.

تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ که مجهز به سیستم‌ عامل اختصاصی این شرکت یعنی تایزن هستند، سهم قابل توجهی از بازار گجت‌های هوشمند خانگی را به خود اختصاص داده‌اند. تلویزیون‌هایی با نرم‌افزارهای کاربردی گوناگون، قابلیت اتصال به اینترنت، قابلیت درک دستورات حرکتی و صوتی و غیره. طبق آماری که موسسه‌ی تحقیقات بازار، Gfk به تازگی منتشر کرده است، یک‌سوم تلویزیون‌های هوشمند فروخته شده در بازار اروپا، بر پایه‌ی سیستم‌ عامل تایزن سامسونگ هستند.

رقیب اصلی سامسونگ در این بازار، هم‌وطن کره‌ای این شرکت یعنی ال‌جی است. سامسونگ با در اختیار داشتن ۳۱ درصد از بازار، رتبه‌ی اول را در اختیار دارد و ال‌جی با سیستم‌عامل webOS، رتبه‌ی دوم را به خود اختصاص داده است. تعقیب‌کنندگان اصلی ال‌جی در این رقابت، تلویزیون‌های هوشمند مجهز به سیستم‌عامل اندروید تی‌وی هستند که توسط شرکت‌هایی مانند سونی و فیلیپس تولید می‌شوند.

تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ با سیستم‌عامل تایزن در ابتدای سال ۲۰۱۵ و در ماه جولای، تنها ۱۳ درصد از بازار را در اختیار داشتند و این رقم با افزایش سریعی که داشت در ماه نوامبر به ۳۱ درصد رسید و صدرنشینی بازار گجت‌های هوشمند خانگی را برای سامسونگ به ارمغان آورد. کمپانی کره‌ای امیدوار است تا با عرضه‌ی نسل‌های جدید تلویزیون‌های هوشمند OLED و SUHD، سهم خود از بازار را باز هم افزایش دهد.

مهدی زارع - www.zoomit.ir