اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

اجرای بازی‌ها بدون داشتن کارت گرافیک دیگر رویا نیست

۲۲۷۸ شماره اطلاع نامه : اجرای بازی‌ها بدون داشتن کارت گرافیک دیگر رویا نیست ۱۳۹۴/۱۲/۱۲ اجرای بازی‌ها بدون داشتن کارت گرافیک دیگر رویا نیست فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات اجرای بازی‌ها بدون داشتن کارت گرافیک دیگر رویا نیست

اجرای بازی‌ها بدون داشتن کارت گرافیک دیگر رویا نیست

AMD جدید‌ترین پردازنده‌های دسکتاپ خود را معرفی کرد. پردازنده‌های جدید AMD قدرتمند‌تر از همیشه هستند و برای کسانی طراحی شده‌اند که خواهان گیم پلی خیره کننده و بهره وری بالا از انرژی هستند. AMD A10-7890K سریع‌ترین APU دسکتاپ AMD است که تا به امروز معرفی شده و دست کم روی کاغذ دارای قدرت محاسباتی عظیم 1.0 ترا فلاپس است. این پردازنده جدید با کولر Wraith عرضه می‌شود تا افزون بر قدرت بالا، خنک و بی‌صدا نیز باشد.

مشخصات و مقایسه پردازنده های جدید AMD

گیمر‌ها قادر خواهند بود تا با AMD A10-7890K و بدون نیاز به کارت گرافیک جداگانه بازی‌های آنلاین محبوب را با حداکثر جزئیات اجرا کنند. این APU جدید قادر به ارائه نرخ فریم دهی کافی برای اجرای روان برخی از بازی‌های محبوب آنلاین نظیر League of Legends ،DOTA2 و Counter Strike: Global Offensive است.

APU‌ های AMD به طور هم زمان قدرت پردازشی پردازنده‌های AMD در کنار قدرت پردازش گرافیکی کارت‌های گرافیک Radeon R7، آن هم تنها در قابلیت یک تراشه واحد و با پشتیبانی از DirectX 12 ،OpenGL ،Vulkan و FreeSync را با خود دارند. این APU‌ ها همچنین از استریم بازی‌های Xbox One بر روی کامپیوترهای مجهز به ویندوز 10 پشتیبانی می‌کنند.

افزون بر A10-7890K، اAMD پردازنده جدید Athlon X4 880K را معرفی کرد. Athlon X4 880K با فرکاس 4.20 گیگاهرتز و مالتی پلیر ضریب باز، سریع‌ترین پردازنده سری Athlon است که تا به امروز ساخته شده است. این پردازنده جدید به راهکار خنک سازی 125 واتی بسیار بی‌صدای AMD مجهز است و تنها تفاوت آن با کولر Wraith، نداشتن محفظه دارای نور پس زمینه است.

این پردازنده قدرت پردازشی multi-core بسیار بالایی را ارائه می‌کند که می‌تواند فریم ریت بالایی را نیز در اغلب بازی‌های آنلاین محبوب ارائه کند. با Athlon X4 880K در کنار یک کارت گرافیک، گیمر‌ها می‌توانند به گیمینگ در وضوح تصویر 1440p تا 4K بپردازند. A10-7890K و Athlon X4 880K به ترتیب با قیمت 165 و 95 دلار از اواخر ماه مارس روانه بازار می‌شوند.

شهر سخت افزار