اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

آنتی ویروس ویندوز 10 بهتر از همیشه

۲۲۷۹ شماره اطلاع نامه : آنتی ویروس ویندوز 10 بهتر از همیشه ۱۳۹۴/۱۲/۱۲ آنتی ویروس ویندوز 10 بهتر از همیشه نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات آنتی ویروس ویندوز 10 بهتر از همیشه

آنتی ویروس ویندوز 10 بهتر از همیشه

مایکروسافت می‌کوشد تا ویندوز 10 را به سیستم عامل امن تری تبدیل کند و در راستای دست یابی به این هدف، در جدید‌ترین بیلد پیش نمایش آپدیت Redstone، قابلیت مهمی را به آنتی ویروس Windows Defender اضافه کرده است.

بیلد 14271 نسخه پیش نمایش آپدیت Redstone ویندوز 10 قابلیت جدید Windows Defender Offline را با خود دارد، قابلیتی که به کاربران امکان کاوش سیستم را برای یافتن بدافزار‌ها پیش از ورود به ویندوز می‌بخشد. بدون شک کاوشگر بوت (boot scanner)، یک قابلیت ضروری است که در تمامی آنتی ویروس‌های مدرن امروزی یافت می‌شود. این قابلیت می‌تواند هنگام راه اندازی ویندوز، مانع از بارگذاری بدافزار‌ها شود، بنابراین اضافه شدن آن به آنتی ویروس پیش فرض ویندوز 10، یک خبر خوب برای کاربران این سیستم عامل محبوب است.

حذف بد افزارهایی که در مرحله راه اندازی سیستم عامل بارگذاری می‌شوند، پس از ورود به ویندوز بسیار دشوار و گاهی بدون راه اندازی مجدد سیستم ناممکن است، بنابراین اگر در‌‌ همان ابتدا و پیش از بارگذاری کامل سیستم عامل، شناسایی شوند، حذف آنها آسان تر خواهد بود. با اینکه قابلیت کاوش سیستم پیش از بوت در گذشته نیز وجود داشت، اما تنها از طریق اجرای دستور MpWDOScan به صورتی دستی ممکن بود و بسیاری از کاربران از وجود آن اطلاعی نداشتند.

اکنون مایکروسافت این قابلیت را به Settings app آورده و کاربران می‌توانند تنها از طریق یک کلیک ساده، کامپیوترهای خود را برای یافتن بدافزارهای احتمالی، پیش از راه اندازی سیستمT راه اندازی مجدد و اسکن کنند. مایکروسافت خود این قابلیت جدید را چنین معرفی می‌کند:

"حذف برخی نرم افزاری مخرب خاص پس از ورود به ویندوز بسیار دشوار است. قابلیت Windows Defender Offline می‌تواند با بکارگیری پایگاه داده، در یافتن و حذف این نوع از بدافزارهای مقیم سیستم مفید باشد. این قابلیت سیستم را راه اندازی مجدد می‌کند و فرایند کاوش می‌تواند حدود 15 دقیقه به طول بیانجامد."

در حال حاضر این قابلیت جدید تنها در بیلد 14271 و برای کاربران عضو حلقه سریع از برنامه ویندوز اینسایدر در دسترس است اما هنگام ارائه آپدیت Redstone، در اختیار تمامی کاربران ویندوز 10 قرار می‌گیرد.

شهر سخت افزار