اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

نسخه 49 از مرورگر کروم با رفع 26 حفره امنیتی منتشر شد

۲۲۸۳ شماره اطلاع نامه : نسخه 49 از مرورگر کروم با رفع 26 حفره امنیتی منتشر شد ۱۳۹۴/۱۲/۱۳ نسخه 49 از مرورگر کروم با رفع 26 حفره امنیتی منتشر شد نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات نسخه 49 از مرورگر کروم با رفع 26 حفره امنیتی منتشر شد

نسخه 49 از مرورگر کروم با رفع 26 حفره امنیتی منتشر شد

گوگل امروز نسخه 49 از مرورگر محبوب کروم را منتشر کرد. بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی گوگل، عمده ترین تغییرات صورت گرفته در این نسخه برطرف کردن 26 حفره امنیتی و افزودن چند ویژگی جدید به رابط کاربری آن است. در ادامه با ویژگی های جدید این نسخه از مرورگر کروم آشنا خواهید شد.

بر این اساس از میان این 26 حفره امنیتی، 11 مورد در حوزه مهم، 10 مورد در حوزه تقریباً مهم و 1 مورد دیگر هم کم اهمیت گزارش شده اند. از طرفی گوگل اعلام کرده است که 13 مورد از این حفره ها توسط متخصصان امنیتی این کمپانی و 13 مورد دیگر توسط متخصصان بیرون از کمپانی گزارش و برطرف شده اند.

طبق اطلاعات منتشر شده از سوی این کمپانی، گوگل برای کشف و برطرف شدن مشکلات امنیتی موجود در نسخه پیشین این مرورگر در حدود 51 هزار دلار هزینه کرده است. هفته پیش نیز خبری منتشر شد که نشان می داد یک متخصص امنیتی با گزارش یک باگ حیاتی در نسخه 48 از مرورگر کروم، جایزه ای 26 هزار دلاری از گوگل دریافت کرده است.

گوگل همچنین در نسخه 49 از مرورگر کروم قابلیت پیمایش نرم و هموار توسط ماوس (Smooth Mouse Scrolling) برای گشت و گذار در صفحات وب را فراهم کرده است. علاوه بر این کاربران هم اکنون می توانند در هنگام ذخیره سازی صفحات گوناگون وب آسوده تر از گذشته عمل کنند چرا که کروم هم اکنون در هنگام ذخیره سازی، دسترسی به نسخه سبک تری از سایت را ممکن ساخته است.

شهر سخت افزار