اخبار و مقالات :: کامپیوتر و سخت افزار

قدرتمند ترین کارت گرافیک دنیا معرفی شد

۲۳۰۵ شماره اطلاع نامه : قدرتمند ترین کارت گرافیک دنیا معرفی شد ۱۳۹۴/۱۲/۲۵ قدرتمند ترین کارت گرافیک دنیا معرفی شد کامپیوتر و سخت افزار :: اخبار و مقالات قدرتمند ترین کارت گرافیک دنیا معرفی شد

قدرتمند ترین کارت گرافیک دنیا معرفی شد

سرانجام شایعات به حقیقت پیوستند و AMD پرچمدار جدید کارت های گرافیک خود را به نام Radeon Pro Duo معرفی کرد. این کارت جایگزین Radeon R9 295X می شود که هم اکنون قدرتمندترین کارت گرافیک دو هسته ای دنیا است. Radeon Pro Duo یک کارت گرافیک دو هسته ای جدید بر پایه دو پردازنده گرافیکی 28 نانومتری با کد Fiji، همان پردازنده بکار رفته در کارت های R9 Fury X و R9 Nano است.

AMD هیولای دو هسته ای جدید خود را محصولی هم برای گیمرها و هم برای کاربران حرفه ای می خواند. Radeon Pro Duo قدرت پردازشی خود را از دو تراشه Fiji کامل (تقلیل نیافته) با 4,096 پردازنده جریانی (واحد سایه زنی)، 256 واحد آدرس دهی بافت و 64 واحد ROP می گیرد، هر یک از این دو پردازنده به 4 گیگابایت حافظه با پهنای باند بالا (HBM) مجهز هستند.

بنابراین این کارت در مجموع 8 گیگابایت حافظه HBM و قدرت محاسباتی اعداد اعشاری 16 ترافلاپس بر ثانیه دارد. این کارت نیز به راهکار خنک سازی مایع یکپارچه ساخت کولر مستر با رادیاتور 120 میلی متری، همان چیزی که با R9 Fury X شاهد بودیم مجهز است. پیکربندی درگاه های خروجی تصویر نیز درست همانند R9 Fury X است و این کارت سه درگاه DisplayPort 1.2a و یک HDMI 1.4a دارد و خبری از HDMI 2.0 نیست.

AMD یک بار دیگر دست به انتخاب لقب سنگینی برای محصول جدید اش زده و Radeon Pro Duo را سریع ترین کارت گرافیک دنیا می خواند. توان مورد نیاز این کارت توسط سه عدد کانکتور 8 پینی PCI-E تامین می شود و مطمئناً کم مصرف نیست. انتظار می رود این کارت با قیمت 1,499 دلار روانه بازار شود. منتظر خبرها و جزئیات تکمیلی از این محصول جدید باشید.

شهر سخت افزار