اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

مشخصات GeForce X80 TI و GeForce X80 TITAN انویدیا منتشر شد

۲۳۱۸ شماره اطلاع نامه : مشخصات GeForce X80 TI و GeForce X80 TITAN انویدیا منتشر شد ۱۳۹۴/۱۲/۲۷ مشخصات GeForce X80 TI و GeForce X80 TITAN انویدیا منتشر شد فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات مشخصات GeForce X80 TI و GeForce X80 TITAN انویدیا منتشر شد

مشخصات GeForce X80 TI و GeForce X80 TITAN انویدیا منتشر شد

بر خلاف AMD، انویدیا فصل بسیار بی‌سر و صدایی را سپری می‌کند و در ارائه هر گونه اطلاعاتی از معماری پردازنده گرافیکی آتی خود با کد Pascal، محتاطانه عمل می‌کند. با این حال طبق معمول کسانی هستند که می‌خواهند این سکوت را بر هم بزنند و شایعات و اطلاعات مختلفی را درز می‌دهند. در تازه‌ترین آن‌ها، یک چارت حاوی مشخصات منتسب به دو پردازنده گرافیکی مبتنی بر معماری Pascal منتشر شده است.

این چارت و اطلاعات آن می‌توانند شایعه و شیطنتی با فضای ساکت حاکم بر بازار باشند، با این حال به دو دلیل عمده تصمیم به بازتاب آن گرفتیم، نخست اینکه انتخاب سری GeForce X به جای GeForce GTX ایده جالبی است، چرا که اگر طبق رویه پیشین ادامه پیدا کند، با سری GTX 1000 یا 1100 روبرو خواهیم بود که زیادی طولانی است.

مهاجرت از فناوری ساخت 28 نانومتری فعلی به فناوری ساخت 16 نانومتری بر پایه ترانزیستورهای FinFET، می‌تواند دلیل کافی برای تغییر قالب نام گذاری محصولات انویدیا باشد، چیزی که خبر از یک تغییر مهم و اساس و هم زمان محصولات کاملاً تازه نفس و جدیدی بدهد. در این چارت، ادعا می‌شود که نحوه نام گذاری TITAN نیز دست خوش تحول می‌شود. فراموش نکنید که اطلاعات ارائه شده قابل تایید نیستند.

شهر سخت افزار