اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

کارت گرافیک جدید گیگابایت با نورپردازی ۱۶.۷ میلیون رنگی RGB

۲۳۲۸ شماره اطلاع نامه : کارت گرافیک جدید گیگابایت با نورپردازی ۱۶.۷ میلیون رنگی RGB ۱۳۹۵/۰۱/۲۱ کارت گرافیک جدید گیگابایت با نورپردازی ۱۶.۷ میلیون رنگی RGB فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات کارت گرافیک جدید گیگابایت با نورپردازی ۱۶.۷ میلیون رنگی RGB

کارت گرافیک جدید گیگابایت با نورپردازی ۱۶.۷ میلیون رنگی RGB

گیگابایت به تازگی برای گسترش سری Xtreme Gaming خود کارت گرافیک GTX 960 4GB را معرفی کرده است. برای اطلاع از جزئیات این کارت گرافیکی در ادامه با ما همراه شوید.

GIGABYTE با کارت گرافیک جدید GTX 960 4GB Xtreme Gaming اقدام به گسترش سری قدرتمند Xtreme Gaming کرده است. سری کارت های گرافیک Xtreme Gaming در گیمینگ و اورکلاکینگ عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشته‌اند و البته ظاهر مدرن و زیبای این سری کارت‌های گرافیک نیز یکی از ویژگی‌های اصلی آن است.

این محصول با نام کامل GV-N960XTREME-4GD کارت گرافیکی تقویت شده بر اساس Nvidia GeForce GTX 960 است که با نورپردازی RGB همراه شده است. این کارت از PCB سفارشی‌سازی شده GIGABYTE بهره می برد و فرکانس‌های پایه و بوست آن نیز به طور کارخانه‌ای به ترتیب از مقدار مرجع انویدیا یعنی 1127MHz و 1178MHz به 1304MHz و 1367MHz رسیده‌اند.

خنک‌کننده‌ی این کارت به طور کامل توسط GIGABYTE باز طراحی شده و از سیستم خنک‌کننده‌ی حرفه‌ای WindForce 2X در آن استفاده شده است. این خنک‌کننده از یک جفت فن ۹۰ میلی‌متری بهره می برد که جهت چرخش آن‌ها خلاف یکدیگر است تا دفع حرارت اجزای کارت گرافیک به بهترین شکل صورت گیرد.

فن‌ها و البته لوگوی GIGABYTE Xtreme Gaming که در بالای پوشش کولر دیده می شود دارای LEDهای RGB هستند که به وسیله‌ی نرم‌افزار، قابلیت شخصی‌سازی از میان ۱۶.۷ میلیون رنگ دارند. قسمت پشت کارت نیز با یک ‌back-plate پوشانده شده که در حین محفوظ نگه داشتن کارت از عوامل آسیب زننده مثل رطوبت و گرد و خاک، ظاهری مدرن و زیبا نیز پدید آورده است.

VRM قدرتمند این کارت با ترکیبی از دو کانکتور PCI-Express 6-pin و 8-pin محصول را تغذیه می کند (نسبت به تنها یک کانکتور ۶ پینی در مدل مرجع انویدیا). این کانکتور ۸ پین افزوده شده، به توانایی اورکلاکینگ کارت و پایداری آن کمک بسزایی می کند.

میعاد بافراست - www.zoomit.ir