اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

سامسونگ یک میلیون مانیتور با صفحه نمایش خمیده فروخت

۲۳۳۶ شماره اطلاع نامه : سامسونگ یک میلیون مانیتور با صفحه نمایش خمیده فروخت ۱۳۹۵/۰۱/۲۳ سامسونگ یک میلیون مانیتور با صفحه نمایش خمیده فروخت فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات سامسونگ یک میلیون مانیتور با صفحه نمایش خمیده فروخت

سامسونگ یک میلیون مانیتور با صفحه نمایش خمیده فروخت

صفحه نمایش‌های خمیده جایگاه خود را رفته رفته در بازار گسترش می‌دهند و در محصولاتی چون تلویزیون و موبایل از این نوع نمایشگرها استفاده می‌شود. سامسونگ یکی از پیشگامان اصلی این حوزه بوده که هم اکنون اعلام کرده بیش از یک میلیون مانیتور را با چنین نمایشگرهایی به‌فروش رسانده است.

سامسونگ اعلام کرد که تا کنون بیش از یک میلیون مانیتور مختلف با صفحه نمایش خمیده در سراسر جهان فروخته است. اولین صفحه نمایش LED خمیده این شرکت در سپتامبر سال ۲۰۱۴ روانه بازار شد و این خط با تولید چندین نوع صفحه نمایش خمیده دیگر گسترش یافت. سامسونگ می‌گوید که حالا بیش از ۸۵ درصد سهم کل بازار نمایشگرهای خمیده را در اختیار دارد.

نمایشگرهای خمیده به این منظور طراحی شده‌اند تا شبیه به حالت طبیعی و خمیده چشم انسان شوند و با حالت خاص خود امکان مشاهده راحت‌تر و همه‌ جانبه‌تری را ارائه می‌کنند که در نتیجه آن تجربه خوبی از مشاهده محتوا در چنین صفحه نمایش‌هایی است. نمایشگر‌های خمیده سامسونگ برای گیمرها و تمام افرادی که نیاز به یک زاویه دید عریض و مناسب دارند مناسب است. در این گونه صفحه نمایش‌ها نسبت کنتراست هم در تمامی زوایا مناسب‌تر است و باعث می‌شود افراد لذت بیشتری از نگاه به آن‌ها ببرند.

جدیدترین نمایشگر خمیده این غول کره‌ای اندازه‌ای ۲۷ اینچی داشته و نام آن هم CF591 است. همچنین مدل CF390  نیز در اندازه‌های ۲۳/۵ در ۲۷ اینچی ارائه می‌شود و در چنین شرایطی مطمئنا می‌توان انتظار داشت که این شرکت در آینده نیز خط تولید محصولاتی با نمایشگر خمیده را باز هم بیشتر گسترش دهد.

حمید بازرگان - www.zoomit.ir