اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

سری ارزان قیمت و با دوام Plextor M7V را از دست ندهید

۲۳۴۰ شماره اطلاع نامه : سری ارزان قیمت و با دوام Plextor M7V را از دست ندهید ۱۳۹۵/۰۱/۲۴ سری ارزان قیمت و با دوام Plextor M7V را از دست ندهید فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات سری ارزان قیمت و با دوام Plextor M7V را از دست ندهید

سری ارزان قیمت و با دوام Plextor M7V را از دست ندهید

با اینکه SSD ها به شدت کارایی و سرعت کامپیوترها را افزایش می دهند، اما به دلیل قیمت بالا، در هر کامپیوتر رومیزی و یا لپ تاپی یافت نمی شوند. درایوهای ارزان قیمت بر پایه تراشه های حافظه TLC NAND برای رفع این مشکل آمده اند و روز به روز در حال کسب محبوبیت هستند. در تازه ترین آنها شرکت خوشنام Plextor سری M7V از SSDهای خود را با بکارگیری تراشه های حافظه TLC NAND معرفی کرد.

سری M7V را اولین SSD های بر پایه TLC NAND این شرکت تشکیل می دهد. Plextor در این سری firmware اختصاصی خود را به خدمت گرفته تا محدودیت های فنی TLC را پشت سر بگذارد و کارایی و طول عمر بیشتری ارائه کند. به لطف firmware انحصاری Plextor، تعداد چرخه های نوشتن/پاک کردن سلول های حافظه این تراشه ها به 2000 بار می رسد که برای SSD های TLC فوق العاده است. راز دست یابی Plextor به چنین طول عمر بالایی برای درایوهای بر پایه TLC، در ترکیب اجزای با کیفیت با firmware پیشرفته و برتر نهفته است.

در سری M7V جدیدترین نسل از تراشه های کنترلر Marvell که به طور اختصاصی برای محصولات TLC طراحی شده و جدیدترین نسل از تراشه های حافظه TLC NANDا 15 نانومتری توشیبا استفاده شده است. Plextor فناوری های انحصاری خود را برای افزایش طول عمر و کارایی، از جمله فناوری شتاب دهنده سرعت نوشتن PlexNitro، فناوری LDPC و بسته نرم افزاری PlexTurbo به خدمت گرفته است. با استفاده از بسته نرم افزاری PlexTurbo می توان از حافظه رم سیستم به عنوان حافظه کش با هدف کاهش میزان خواندن و نوشتن درایو SDD استفاده کرد.

به ادعای Plextor، سرعت خواندن و نوشتن ترتیبی درایوهای سری M7V به ترتیب به 560 و 530 مگابایت بر ثانیه می رسد. مزیت TLC NAND در قیمت تمام شده بسیار کمتر از همتایان MLC خود است و گزینه بسیار ایده آلی برای استفاده در کامپیوترهای رومیزی و لپ تاپ های شخصی هستند. SSD های سری Plextor M7V در ظرفیت های 128، 256 و 512 گیگابایت و همچنین در گونه M.2 2280 عرضه می شوند.

شهر سخت افزار