اخبار و مقالات :: کامپیوتر و سخت افزار

کارت گرافیک جدید و قدرتمند گیگابایت برای سیستم های قدیمی

۲۳۴۳ شماره اطلاع نامه : کارت گرافیک جدید و قدرتمند گیگابایت برای سیستم های قدیمی ۱۳۹۵/۰۱/۲۴ کارت گرافیک جدید و قدرتمند گیگابایت برای سیستم های قدیمی کامپیوتر و سخت افزار :: اخبار و مقالات کارت گرافیک جدید و قدرتمند گیگابایت برای سیستم های قدیمی

کارت گرافیک جدید و قدرتمند گیگابایت برای سیستم های قدیمی

در بسیاری از کامپیوترها، منبع تغذیه به عامل محدود کننده‎ای در ارتقای اجزای سیستم از جمله کارت گرافیک تبدیل می شود. اگر شما هم سیستم نسبتاً قدیمی با منبع تغذیه ضعیف دارید اما به تهیه یک کارت گرافیک بروز برای اجرای جدیدترین بازی های روز فکر می کنید، گیگابایت یک محصول ویژه برای شما تدارک دیده است. جدیدترین کارت گرافیک این کمپانی به مدل GeForce GTX 950 OC به کانکتور تغذیه جداگانه نیازی ندارد و با اغلب کامپیوترهای رده پایین قابل استفاده است.

این کارت به مدل GV-N950D5-2GD، بر پایه پردازنده گرافیکی GeForce GTX 950 با 768 هسته CUDA گیگابایت حافظه ویدئویی GDDR5 با رابط 128 است. فرکانس پایه پردازنده گرافیکی در حالت گیمینگ 1026 مگاهرتز می باشد که در حالت بوست به 1190 مگاهرتز می رسد. گیگابایت همچنین یک حالت اورکلاکینگ نیز تعریف کرده که با فعال سازی آن، فرکانس پایه هسته به 1051 مگاهرتز و حداکثر به 1228 مگاهرتز می رسد. فرکانس حافظه این کارت 6610 مگاهرتز است.

کارت گرافیک جدید گیگابایت به راهکار خنک سازی متشکل از یک فن 90 میلی متری و رادیاتور آلومینیومی مجهز است که به طرز موثری می تواند پردازنده گرافیکی را بدون تولید نویز زیادی خنک نگه دارد. درگاه های خروجی تصویر این کارت متشکل از یک dual-link DVI-I، یک dual-link DVI-D، یک HDMI  و یک DisplayPort است. این کارت با منبع تغذیه ای با توان واقعی 350 وات قابل استفاده است، البته باید مصرف دیگر اجزای سیستم را نیز در نظر گرفت.

شهر سخت افزار