اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

گیگابایت افتخار اولین مادربرد X99 جهان با گواهی Thunderbolt 3 را از آن خود کرد

۲۳۴۴ شماره اطلاع نامه : گیگابایت افتخار اولین مادربرد X99 جهان با گواهی Thunderbolt 3 را از آن خود کرد ۱۳۹۵/۰۱/۲۵ گیگابایت افتخار اولین مادربرد X99 جهان با گواهی Thunderbolt 3 را از آن خود کرد فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات گیگابایت افتخار اولین مادربرد X99 جهان با گواهی Thunderbolt 3 را از آن خود کرد

گیگابایت افتخار اولین مادربرد X99 جهان با گواهی Thunderbolt 3 را از آن خود کرد

گیگابایت با افتخار هر چه تمام تر، برای اولین بار در دنیا موفق شده با مادربرد GA-X99P-SLI، گواهی 3 Thunderbolt را برای یک مادربرد مبتنی بر چیپ ست X99 کسب کند. این کمپانی پیش تر نیز افتخار اولین مادربرد Z170 دارای گواهی Thunderbolt 3 را از آن خود کرده بود.

GA-X99P-SLI، اولین مادربرد X99 دنیا است که گواهی پشتیبانی از Thunderbolt™ 3 را کسب می کند. پیش تر پشتیبانی از Thunderbolt™ 3 تنها به مادربردهای Z170 محدود می شد اما اکنون خوره های سخت افزار و آنهایی که به اطمینان پذیری و توانایی های پلتفرم X99 نیاز دارند، می توانند به سریع ترین استاندارد ارتباطی دنیا دسترسی داشته باشند. پروتکل Thunderbolt 3 که توان خود را از کنترلر Thunderbolt 3 ساخت اینتل می گیرد، با درگاه های USB نوع C جای گرفته در پنل پشتی مادربرد GA-X99P-SLI در دسترس است و پهنای باند هرگز تجربه نشده تا 40 گیگابیت بر ثانیه را تنها از طریق یک درگاه ارائه می کند که بیش از دو برابر نسل پیشین پروتکل Thunderbolt است.

پشتیبانی از Thunderbolt™ 3 توسط مادربرد GA-X99P-SLI گیگابایت، دنیایی سراسر از فرصت های بی شمار را بر روی خوره های سخت افزار و کاربران حرفه ای که از پلتفرم X99 اینتل استفاده می کنند، خواهد گشود. به لطف پهنای باند بی نظیری که Thunderbolt™ 3 ارائه می کند، کاربران حرفه ای می توانند از وسایل جدیدی چون کارت گرافیکی اکسترنال، SSD های M.2 تحت پیکربندی Raid اکسترنال و درایوهای توسعه U.2 بهره بگیرند. یکی از مزیت های اصلی Thunderbolt™ 3، توانایی انتقال سیگنال ویدئویی یا خروجی تصویر است اما همانطور که می دانید، پردازنده های پلتفرم X99 فاقد پردازنده گرافیکی مجتمع (iGPU) هستند.

بنابراین برای استفاده از این توانایی، نیاز است تا یک تراشه کنترلر، کارت گرافیک مجزا را با مادربرد پیوند دهد. با هدف برداشتن این محدودیت، گیگابایت در پنل پشتی مادربرد GA-X99P-SL یک درگاه ورودی تصویر DisplayPort تعبیه کرده که می توان خروجی تصویر کارت گرافیک را به مادربرد منتقل کرد. با این کار می توان خروجی تصویر را با درگاه USB نوع C برای مانیتورها و دستگاه های مبتنی بر آن منتقل کرد. به لطف Thunderbolt 3 اکنون می توان تنها از طریق یک درگاه و یک کابل، تا 6 وسیله مختلف را زنجیر وار به همدیگر متصل کرد.

شهر سخت افزار