اخبار و مقالات :: لپ تاپ و اولترابوک

اچ پی کروم بوکی با نمایشگر لمسی و پشتیبانی از واقعیت مجازی می‌سازد

۲۳۵۶ شماره اطلاع نامه : اچ پی کروم بوکی با نمایشگر لمسی و پشتیبانی از واقعیت مجازی می‌سازد ۱۳۹۵/۰۱/۲۹ اچ پی کروم بوکی با نمایشگر لمسی و پشتیبانی از واقعیت مجازی می‌سازد لپ تاپ و اولترابوک :: اخبار و مقالات اچ پی کروم بوکی با نمایشگر لمسی و پشتیبانی از واقعیت مجازی می‌سازد

اچ پی کروم بوکی با نمایشگر لمسی و پشتیبانی از واقعیت مجازی می‌سازد

ظاهرا اچ‌پی در پی ساخت دستگاه‌های جدید مجهز به سیستم عامل کروم است و قصد دارد این محصولات را به ویژگی‌های جالبی مجهز کند. در ادامه به کروم بوک بالارده و جدید اچ‌پی خواهیم پرداخت.

کروم‌بوک‌ جدید اچ‌پی از درگاه ورودی USB نوع C در کنار نمایشگری لمسی و حتی قابلیتی برای پشتیبانی از واقعیت مجازی برخوردار خواهد بود. پیش از این در ماه اکتبر شایعاتی درباره‌ی دستگاهی با نام "Chell" به عنوان نسل جدیدی از کروم‌بوک‌های پیکسل گوگل منتشر شده بود اما حالا مشخص شده که یکی دیگر از سازندگان دستگاه‌های کروم‌بوک قرار است این دستگاه بالا رده را بسازد.

اچ‌پی چند وقت پیش با دستگاه ۱۵ اینچی Spectre x360 نشان داد که می‌تواند دستگاه‌های فوق‌العاده‌ای بسازد. طبق کد‌هایی که فاش شده‌اند، مشخص شده که Chell از دو درگاه USB در کنار درگاه سنتی USB نوع A برخوردار خواهد بود. از جمله ویژگی‌های این دستگاه می‌توان به درگاه کارت‌خوان SD، بلوتوث و پردازنده اینتل Skylake نیز اشاره کرد.

این دستگاه از ۱۶ گیگابایت حافظه رم برخوردار است و صفحه کلید آن با نور پس‌زمینه خواهد داشت. اما مهم تر از همه، مشخص شده که Chell قابلیت پشتیبانی از واقعیت مجازی را دارد. مرورگر‌ها می‌توانند تجربه واقعیت مجازی را فراهم کنند و ظاهرا اچ‌پی در تلاش است تا اجرای واقعیت مجازی در Chrome OS را هم فراهم کند. با این حال هنوز مشخص نشده این دستگاه به چه کارت گرافیکی مجهز خواهد شد.

امین فیض پور - www.zoomit.ir