اخبار و مقالات :: تبلت و فبلت

تولید تبلت های 64 بیتی توسط اینتل

۲۳۶ شماره اطلاع نامه : تولید تبلت های 64 بیتی توسط اینتل ۱۳۹۲/۰۹/۰۴ تولید تبلت های 64 بیتی توسط اینتل تبلت و فبلت :: اخبار و مقالات تولید تبلت های 64 بیتی توسط اینتل

تولید تبلت های 64 بیتی توسط اینتل

از زمانی که اپل پردازنده 64 بیتی A7 خود را به همراه آیفون 5S معرفی کرده و کمی بعد نیز از آن در تبلت‌های iPad Air و iPad Mini Retina استفاده نمود، شاهد اخبار مختلفی از تولیدکنندگان مطرح SoC بودیم که به تلاش آن‌ها نسبت به ساخت پردازنده 64 بیتی اشاره داشت. حال اینتل پیش‌دستی کرده و اولین تبلت با پردازنده 64 بیتی ساخت خود را معرفی کرده است.
اینتل در جلسه اخیر خود که با حضور سرمایه گذاران مطرح این شرکت برگزار گردید، اولین تبلت اندرویدی 64 بیتی دنیا که به پردازنده Atom از سری Silvermont مجهز شده است را به نمایش گذاشت. بزرگ‌ترین تولیدکننده تراشه در دنیا، ادعا می‌کند که این پردازنده 64 بیتی از نظر قدرت پردازشی و مصرف بهینه انرژی، بهترین است و از این رو انتظار دارد که بسیاری از تبلت‌های آینده به سیستم-روی-یک-چیپ ساخت این شرکت تجهیز شوند.

برایان کرازنیچ مدیرعامل اینتل در این باره چنین گفته است: "آنچه که همیشه در نقشه راه ما و تولید سیستم-روی-یک-چیپ وجود داشته، کاهش هزینه تولید و افزایش سود دهی است. اما این کافی نیست، آنچه که ما به دنبالش هستیم، افزایش خلاقیت و نوآوری و ایجاد وجه تمایز است تا بتوانیم همان کاری که در دنیای PC انجام دادیم را در تبلت‌ها نیز تکرار کنیم."

اینتل در نشست خصوصی خود وعده داده که نوآوری در صنعت تولید تراشه‌های اولترا-موبایل را ادامه دهد تا محصولات متفاوتی روانه بازار شوند. یکی از مزایای پردازنده‌های این شرکت پشتیبانی از پلتفرم 64 بیتی است که نسل فعلی پردازنده‌های Silvermont این شرکت از آن‌ها پشتیبانی می‌کنند. اینتل می‌گوید بهره گیری از فناوری 64 بیتی به تنهایی موجب بهبود 40 درصدی بازده بسیاری از نرم افزارها می‌شود.

اینتل قیمت تبلت‌های 64 بیتی مبتنی بر پردازنده اتم این شرکت را بین 350 تا 400 دلار عنوان کرده است و همچنین اعلام نموده که تبلت 100 دلاری اندرویدی مجهز به پردازنده‌های این شرکت برای تعطیلات پایان سال میلادی 2013 آماده عرضه خواهند شد. اینتل قصد دارد در سال 2014 بیش از 40 میلیون پردازنده اتم را برای تبلت‌ها عرضه کند که قطعا دست یافتن به آن بسیار دشوار خواهد بود.

زومیت