اخبار و مقالات :: کامپیوتر و سخت افزار

Radeon R9 390 TOXIC، کارت گرافیک قدرتمند و منحصر به فرد Sapphire

۲۴۰۴ شماره اطلاع نامه : Radeon R9 390 TOXIC، کارت گرافیک قدرتمند و منحصر به فرد Sapphire ۱۳۹۵/۰۲/۱۴ Radeon R9 390 TOXIC، کارت گرافیک قدرتمند و منحصر به فرد Sapphire کامپیوتر و سخت افزار :: اخبار و مقالات Radeon R9 390 TOXIC، کارت گرافیک قدرتمند و منحصر به فرد Sapphire

Radeon R9 390 TOXIC، کارت گرافیک قدرتمند و منحصر به فرد Sapphire

Sapphire قدرتمند ترین کارت گرافیک Radeon R9 390 این کمپانی، گونه TOXIC را معرفی کرد. این کارت از گونه ارتقا یافته و تازه ای از راهکار خنک سازی VaporX بهره می برد و از تمامی کارت های R9 390 پیشین این کمپانی، به مقدار بیشتری از پیش اورکلاک شده است. کارت های سری TOXIC سافایر همواره جزو بهترین های AMD بوده اند.

فرکانس هسته این کارت با افزایش 120 مگاهرتز ای از مقدار مرجع، بر روی 1120 مگاهرتز تنظیم شده است، با این حال فرکانس حافظه همان 6.0 گیگاهرتز (فرکانس موثر) مرجع دست نخورده باقی مانده است. راهکار خنک سازی VaporX این کارت از یک صفحه مسی بزرگ تشکیل شده که تعدادی لوله ناقل حرارت مسی 8 میلی متری آن را با یک رادیاتور دو تکه پیوند داده است تا حرارت به سرعت به رادیاتور منتقل شده و توسط سه فن 100 میلی متری، دفع شود.

بین برد PCB  و رادیاتور این کارت، یک صفحه تخت فلزی بزرگ که تقریباً کلیه اجزای الکترونیکی کارت را پوشش می دهد، قرار داد و مدار تغذیه را در کنار تراشه های حافظه خنک می کند. پردازنده گرافیکی R9 390 بر پایه تراشه 28 نانومتری Grenada با برخورداری از 2,560 پردازنده جریانی، 160 واحد آدرس دهی بافت و 64 واحد ROP است. این پردازنده گرافیکی از رابط حافظه عرضه 512 بیتی GDDR5 بهره می برد و کارت های بر پایه آن دارای 8 گیگابایت حافظه ویدئویی هستند.

شهر سخت افزار