اخبار و مقالات :: کامپیوتر و سخت افزار

مادربرد ASRock H۱۱۰M پایانی بر مشکل پشتیبانی نکردن از لوازم جانبی قدیمی

۲۴۰۵ شماره اطلاع نامه : مادربرد ASRock H۱۱۰M پایانی بر مشکل پشتیبانی نکردن از لوازم جانبی قدیمی ۱۳۹۵/۰۲/۱۴ مادربرد ASRock H۱۱۰M پایانی بر مشکل پشتیبانی نکردن از لوازم جانبی قدیمی کامپیوتر و سخت افزار :: اخبار و مقالات مادربرد ASRock H۱۱۰M پایانی بر مشکل پشتیبانی نکردن از لوازم جانبی قدیمی

مادربرد ASRock H۱۱۰M پایانی بر مشکل پشتیبانی نکردن از لوازم جانبی قدیمی

اگر مادربردهای جدید را بررسی کنید، متوجه حذف برخی درگاه های ارتباطی قدیمی می شوید و اگر وسایل جانبی داشته باشید که به این درگاه ها وابسته هستند، نمی توانید سراغ اغلب مادربردهای امروزی بروید. خوشبختانه سازندگان مادربرد خود متوجه این معضل هستند و مادربردهایی مجهز به برخی درگاه های قدیمی اما پر کاربرد تولید می کنند. در تازه ترین آنها کمپانی ASRock یک مادربرد معمولی و رده پایین جدید به نام H110M-HDVP مجهز به برخی درگاه های ارتباطی قدیمی معرفی کرده است.

این برد در فرم فاکتور کوچک micro-ATX f طراحی شده و توان مورد نیاز آن از ترکیب یک کانکتور 24 پینی و یک کانکتور 4 پینی ATX تامین می شود. مدار تغذیه پردازنده از 1+3 فاز تشکیل شده که برای مادربردهای رده پایین، معمول است. بر روی برد دو شکاف DDR4 DIMM تبعیه شده و حداکثر می تواند میزبان 32 گیگابایت حافظه رم با فرکانس 2133 مگاهرتز تحت پیکربندی دو کاناله باشد. شکاف های توسعه مادربرد H110M-HDVP را یک PCI-Express 3.0 x16، یک PCI و دو PCIe 2.0 x1 تشکیل می دهند.

درگاه وسایل ذخیره سازی متشکل از چهار SATA 6 Gb/s و درگاه های خروجی تصویر از یک HDMI، یک D-Sub و یک DVI تشکیل می شود. درگاه های ارتباطی قدیمی این مادربرد را یک RS-232 serial، دو درگاه COM (یک درگاه در پنل پشتی و یک درگاه دیگر از طریق header)، یک درگاه parallel LPT و دو درگاه PS/2 برای ماوس و کیبورد تشکیل می دهند. این مادربرد همچنین دارای چهار درگاه USB 3.0، سیستم صوتی 6 کاناله HD و درگاه شبکه گیگابیتی می باشد. قیمت این مادربرد زیر 80 دلار برآورد می شود.

شهر سخت افزار