اخبار و مقالات :: کامپیوتر و سخت افزار

آشنایی با واترکولر Cooler Master Seidon ۱۲۰XL

۲۴۱۶ شماره اطلاع نامه : آشنایی با واترکولر Cooler Master Seidon ۱۲۰XL ۱۳۹۵/۰۲/۱۹ آشنایی با واترکولر Cooler Master Seidon ۱۲۰XL کامپیوتر و سخت افزار :: اخبار و مقالات آشنایی با واترکولر Cooler Master Seidon ۱۲۰XL

آشنایی با واترکولر Cooler Master Seidon ۱۲۰XL

خنک کننده مایع Seidon 120XL محصولی محبوب از کمپانی Cooler Master است که با استفاده از ویژگی های منحصر به فرد، انتخابی مناسب برای سیستم های متوسط و رده بالا می باشد.

این خنک کننده مایع به دلیل دارا بودن واتر بلاک ساخته شده از مس، در زمینه انتقال حرارت کارایی بسیار مناسبی ارائه می دهد. ایجاد کانال های ریز روی واتربلاک Seidon 120XL موجب افزایش سطح تماس کولنت و به تبع آن افزایش توان خنک کنندگی شده است. واتر پمپ قدرتمند و بی صدای این کولر نیز باعث پایداری در گردش مایع و خنک کنندگی بیشتر می شود.

خنک کننده مایع Cooler Master Seidon 120XL دارای مدار خنک کننده بسته می باشد که باعث از بین رفتن نگرانی های مربوط به احتمال خرابی بر اثر گذر زمان می شود چرا که با طول عمر و دوام بالای این محصول، نیازی به تعمیر احساس نخواهد شد. استفاده از شلنگ های FEP به منظور افزایش دوام و طول عمر صورت گرفته است که البته مزیت هایی مانند پایداری در مواقع بالا بودن دما و فشار و جلوگیری از تشکیل هر گونه رسوب داخل لوله ها را به همراه دارد.

این خنک کننده با دارا بودن رادیاتور 38 میلیمتری و 2 فن 120 میلی متری با قابلیت تنظیم دور، انتخاب مناسبی برای آورکلاکینگ محسوب می شود. هر دو فن این خنک کننده دارای قابلیت تنظیم دور از 600RPM تا 2400RPM می باشند. Seidon 120XL از سوکت های اینتل LGA 2011-3 / 2011 / 1366 / 1156 / 1155 / 1151 / 1150 / 775 و AMD FM2+ / FM2 / FM1 / AM3+ / AM3 / AM2+ / AM2 پشتیبانی می کند.

شهر سخت افزار