اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

کارت گرافیک‌های سری Prime Gamer Force زوتک

۲۴۲۸ شماره اطلاع نامه : کارت گرافیک‌های سری Prime Gamer Force زوتک ۱۳۹۵/۰۲/۲۳ کارت گرافیک‌های سری Prime Gamer Force زوتک فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات کارت گرافیک‌های سری Prime Gamer Force زوتک

کارت گرافیک‌های سری Prime Gamer Force زوتک

اگر از علاقمندان به کارت‌های گرافیک انویدیا باشید، احتمالاً می‌دانید هم اکنون ZOTAC با سری Extreme محصولات خود، یکی از سریع‌ترین کارت‌های گرافیک بر پایه پردازنده‌های گرافیکی GTX 900 را در بازار دارد. پس از استقبال خوب از کارت‌های سری Extreme، حالا زوتک با پردازنده‌های گرافیکی پاسکال انویدیا، سری جدیدی به نام PGF را تدارک دیده که احتمالاً جایگزین سری Extreme می‌شود. سری PGF یا Prime Gamer Force را کارت‌های کاملاً اختصاصی از پیش اورکلاک شده تشکیل می‌دهند.

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، بک پلیت کارت دارای نور‌پردازی LED RBG است که به احتمال قوی، از طریق نرم افزار قابل شخصی سازی باشد. برد PCB نیز اختصاصی (کاستوم) و عریض‌تر از برد PCB مرجع به نظر می‌رسد. همچنین در این تصویر، ماژول OC+ به چشم می‌خورد که پیش‌تر نیز آن را با کارت‌های اورکلاک شده زوتک شاهد بودیم، بنابراین این کارت‌ها نیز به مقدار زیادی از پیش اورکلاک شده‌اند و کارایی بالا‌تر از مدل مرجع را ارائه می‌کنند.

با پردازنده‌های گرافیکی بر پایه معماری پاسکال انویدیا، زوتک تصمیم گرفته تا نرم افزار FireStorm این کمپانی را تازه کند. با اینکه FireStorm جزو نرم افزارهای محبوب کنترل و اورکلاکینگ کارت گرافیک نیست، اما به نظر هم نمی‌رسد از رقبا چیزی کم داشته باشد. فرکانس حافظه کارت GTX 1080 PGF تا 11.6 گیگاهرتز (فرکانس موثر) اورکلاک شده که در چنین حالتی پهنای باند حافظه 360 گیگابایت بر ثانیه را ارائه خواهد کرد. این مقدار برای مدل مرجع 320 گیگابایت بر ثانیه است.

شهر سخت افزار