اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

پتنت جدید سامسونگ ساعت های هوشمند را به ویژگی های فضایی مجهز می‌کند

۲۴۳۲ شماره اطلاع نامه : پتنت جدید سامسونگ ساعت های هوشمند را به ویژگی های فضایی مجهز می‌کند ۱۳۹۵/۰۲/۲۵ پتنت جدید سامسونگ ساعت های هوشمند را به ویژگی های فضایی مجهز می‌کند فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات پتنت جدید سامسونگ ساعت های هوشمند را به ویژگی های فضایی مجهز می‌کند

پتنت جدید سامسونگ ساعت های هوشمند را به ویژگی های فضایی مجهز می‌کند

در ادامه مطلب به بررسی پتنت جدیدی از سامسونگ خواهیم پرداخت که با آن ساعت های هوشمند قابلیت هایی شبیه فیلم های علمی تخیلی پیدا می‌کنند و روی دست شما می‌تواند به عنوان یک نمایشگر بزرگ تر و رابط لمسی با آن تبدیل شود.

پتنت جدید در واقع یک اسمارت واچ یا همان ساعت هوشمند است که می‌تواند سطحی که روبروی آن است را اسکن کرده و ویژگی های فیزیکی آن را مورد بررسی قرار دهد. بعد ار بررسی کردن ویژگی های محیط که می‌تواند پشت دست انسان باشد، پروژکتور مینیاتوری که در کنار آن قرار دارد جهت تابش نور برای نمایش تصویر مورد نظر را تنظیم می‌کند و سنسور تشخیص دهنده لمس که می‌تواند یک دوربین (و یا مجموعه ای از سنسور ها) باشد و با پردازش تصویر حرکات دست شما را آنالیز کرده و لمس هر یک از آیتم های مد نظر در تصویر تابانده شده روی دست را تشخیص می‌دهد.

خب حالا سراغ کاربردهای این فناوری برویم. ساعت های هوشمند بنا بر ماهیت فیزیکی شان دارای ابعاد نمایشگر کوچکی هستند و کاربران برای کار با آنها با مشکلات زیادی روبرو هستند. در این حالت در بسیاری مواقع کاربر نیاز خواهد داشت که روی نمایشگر خود کارهایی را انجام دهد که اگر آزادی عمل بیشتری داشته باشد و فضای لمس و دید بیشتری داشته باشد بسیار راحت تر خواهد توانست کارهای مد نظر خود را انجام دهد.

از جمله این کارها زمانی است که کاربر نیاز به تماس گرفتن از طریق صفحه شماره های ساعت خود دارد و یا اینکه می‌خواهد پیامی را برای کسی تایپ کند و یا حتی بخواهد روی نقشه مسیر یابی کند و به جایی برود، در همه این مواقع کاربر باید نمایشگری بزرگ تر را داشته باشد. پس روش جدید سامسونگ می‌تواند بسیار کارآمد و بدرد بخور باشد.

البته در توضیح این پتنت ذکر شده است که محدودیتی برای مکانی که ساعت روی آن بسته شده وجود نخواهد داشت و کاربر می‌تواند از سطوح دیگر نیز استفاده کند و برای مثال حتی ساعتی که روی سطح میز قرار گرفته باشد هم خواهد توانست عملیات مد نظر شما را انجام دهد. در واقع اگر این پتنت به حالتی هم در آید که برای مثال بتوان آن را روی سر کاربر نصب کرد، ترکیبی جدید به وجود خواهد آورد که دنیای واقعی را با نمایشگری که روی سر کاربر است ترکیب می‌کند، چیزی شبیه به هولولنز مایکروسافت که البته دامنه وسیع تری دارد.

البته این مورد را به یاد داشته باشید که وقتی یک محصول پتنت می‌شود به این معنا نیست که حتماً در مراحل تولید قرار گرفته است و کاربران به زودی آن را دربازارها خواهند دید. پتنت ها برای آن هستند که کاربر و یا شرکتی که ایده آن ها را در ذهن دارد آن را به نام خود ثبت کند تا بتواند در فرصت اعلام شده و مقتضی نسبت به عملی کردن ایده و بحث های تولید آن اقدام نماید.

شهر سخت افزار