اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

کرنل ۴.۶ لینوکس با پشیتبانی از USB 3.1 SSP و OrangeFS منتشر شد

۲۴۴۲ شماره اطلاع نامه : کرنل ۴.۶ لینوکس با پشیتبانی از USB 3.1 SSP و OrangeFS منتشر شد ۱۳۹۵/۰۲/۲۸ کرنل ۴.۶ لینوکس با پشیتبانی از USB 3.1 SSP و OrangeFS منتشر شد فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات کرنل ۴.۶ لینوکس با پشیتبانی از USB 3.1 SSP و OrangeFS منتشر شد

کرنل ۴.۶ لینوکس با پشیتبانی از USB 3.1 SSP و OrangeFS منتشر شد

روز گذشته لینوس توروالدز رسما انتشار نسخه‌ی نهایی کرنل ۴.۶ را اعلام کرد. مدت زمان زیادی است که منتظر انتشار نسخه‌ی نهایی ۴.۶ کرنل لینوکس هستیم که هم‌ اکنون از طریق سیستم‌عامل‌های گنو/لینوکس قابل دریافت است.

پس از دو ماه توسعه‌ی مداوم، اکنون نسخه‌ی نهایی کرنل ۴.۶ لینوکس همراه با ویژگی‌های جذاب، درایور‌های بروزرسانی شده و البته بسیاری از بهبود‌ها معرفی شده است. ویژگی امیدوار کننده کرنل ۴.۶ لینوکس شامل تعبیه‌ی فایل سیستم OrangeFS است که از USB 3.1 با پروتکل SuperSpeed Plus پشتیبانی می‌کند. این ویژگی جدید می‌تواند سرعتی بالاتر از ۱۰ گیگابایت بر ثانیه را ارائه دهد. علاوه بر این، پشتیبانی از کلید‌های حفاظتی برای حافظه‌های اینتل نیز اکنون به این کرنل اضافه شده است.

علاوه بر این امکانات جدید، کرنل ۴.۶ لینوکس با Kernel Connection Multiplexor همراه شده که در اصل کامپوننتی است که به صورت خاص برای شتاب‌دهی به پروتوکل‌های لایه‌ی کاربرد طراحی شده است. این کرنل همچنین از رمزنگاری 802.1AE MAC نیز پشتیبانی می‌کند. از جمله پروتکل‌های دیگری که نسخه‌ی جدید کرنل لینوکس پشتیبانی می‌کند می‌توان به پروتکل BATMAN V و pNFS SCSI اشاره کرد. در نهایت، کرنل ۴.۶ لینوکس از مدیریت کش بین CPU و GPU نیز پشتیبانی می‌کند. بسیاری از درایور‌ها بروزرسانی شده‌اند و تعداد زیادی از باگ‌ها دیگر در این نسخه وجود ندارند. هم‌ اکنون شما می‌توانید کرنل ۴.۶ لینوکس را از kernel.org دریافت کنید.

امین فیض پور - www.zoomit.ir