اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

شیائومی از اندروید تی وی جدید خود با نام 4K Mi Box رونمایی کرد

۲۴۴۶ شماره اطلاع نامه : شیائومی از اندروید تی وی جدید خود با نام 4K Mi Box رونمایی کرد ۱۳۹۵/۰۲/۳۰ شیائومی از اندروید تی وی جدید خود با نام 4K Mi Box رونمایی کرد فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات شیائومی از اندروید تی وی جدید خود با نام 4K Mi Box رونمایی کرد

شیائومی از اندروید تی وی جدید خود با نام 4K Mi Box رونمایی کرد

گوگل روز گذشته از ابزار هوشمند جدید خود با نام Google Home رونمایی کرد، اما این بدین معنی نیست که قرار است اندروید تی‌وی فراموش شود. امروز شیائومی از یک اندروید تی‌وی جدید به نام 4K Mi Box رونمایی کرد.

شیائومی که از همان ابتدای کار خود را به گوشی‌های هوشمند محدود نکرده و ابزارهای متنوعی را روانه‌ی بازار کرده، امروز از یک ست‌تاپ باکس جدید به نام Xiaomi 4K Mi Box رونمایی کرد. این دستگاه سیستم‌عامل اندروید تی‌وی را اجرا می‌کند و قادر است ویدیو با رزولوشن 4K پخش کند. نسخه‌ی قبلی از Mi Box ویدیو با رزولوشن HD پخش می‌کرد. نسخه‌ی جدید از می باکس دارای یک ریموت کنترل بلوتوث است که دستورات صوتی کاربر را نیز دریافت می‌کند.

شیائومی پشتیبانی از Google Cast را در Mi Box جدید خود اضافه کرده است تا کاربر بتواند محتوای مورد نظر خود را از ابزارهای مبتنی بر اندروید یا iOS مستقیما در تلویزیون پخش کند. شیائومی هنوز اطلاعاتی در باره‌ی قیمت و زمان عرضه‌ی ست‌تاپ‌باکس جدید خود ارائه نکرده است. گوگل اعلام کرده علاوه بر شیائومی، تولیدکنندگان دیگر نیز از اندروید تی‌وی پشتیبانی می‌کنند. از جمله‌ی این تولیدکنندگان می‌توان به سونی اشاره کرد که قصد دارد تلویزیون‌های جدید براویا خود را همچنان به اندروید تی‌وی مجهز کند. شارپ هم یک پخش کننده‌ی جدید مبتنی بر اندروید تی‌وی را وارد بازار اروپا می‌کند.

گوگل نام شرکت‌هایی همچون Beko, Grundig, Vestel را نیز به عنوان شرکای تجاری اندروید تی‌وی اعلام کرده است. علاوه بر این، گوگل کست در محصولاتی از توشیبا، فیلیپس، مگناوکس، واشنگتون‌هاوس و پاناروید مورد استفاده قرار خواهد کرد. قرار است محصولات این شرکت‌ها تابستان امسال روانه بازار شوند. می باکس جدید قادر به پخش ویدیوهای HDR است که هر چند هنوز تعداد بسیار محدودی از این نوع ویدیو در بازار موجود است، اما انتظار می‌رود در آینده شاهد ارائه‌ی فیلم‌ها و تصاویر بیشتری از HDR باشیم. کاربران این ست‌تاپ‌باکس می‌توانند ویدیوهای مورد نظر خود را از نت‌فلیکس و یوتیوب نیز در رزولوشن 4K تماشا کنند.

می باکس جدید اولین پخش کننده‌ی ویدویی است که از VP9-Profile2 پشتیبانی می‌کند که به معنی استریم ویدیو HDR از یوتیوب و نت‌فلیکس است. این دستگاه ویدیوهای 4K را حتی با نرخ ۶۰ فریم در ثانیه پخش می‌کند. برای انتقال تصاویر در این رزولوشن و با نرخ ۶۰ فریم در ثانیه، شیائومی از درگاه HDMI 2.0a در Mi Box بهره برده است. این دستگاه از Android TV 6.0 بهره می‌برد و قابلیت‌های جدید آن شامل Google Cast و جستجوی صوتی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

مسعود یوسف نژاد - www.zoomit.ir