اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

مصرف ۱۳.۷ پتابایت داده توسط ۲۰۰ میلیون کاربر گوگل فوتوز

۲۴۶۸ شماره اطلاع نامه : مصرف ۱۳.۷ پتابایت داده توسط ۲۰۰ میلیون کاربر گوگل فوتوز ۱۳۹۵/۰۳/۰۸ مصرف ۱۳.۷ پتابایت داده توسط ۲۰۰ میلیون کاربر گوگل فوتوز نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات مصرف ۱۳.۷ پتابایت داده توسط ۲۰۰ میلیون کاربر گوگل فوتوز

مصرف ۱۳.۷ پتابایت داده توسط ۲۰۰ میلیون کاربر گوگل فوتوز

گوگل در کنفرانس Google I/O امسال جشن تولد یک سالگی سرویس Photos را اعلام کرد و گفت که این سرویس از ۲۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه برخوردار است. امروز اعلام شده این ۲۰۰ میلیون کاربر تا کنون ۱۳.۷ پتابایت اطلاعات مصرف کرده‌اند.

امسال گوگل اعداد و ارقام تعداد کاربران سرویس گوگل فوتوز را اعلام کرد که به ۲۰۰ میلیون کاربر ماهانه فعال رسیده‌اند. گوگل در یک پست وبلاگ در اعداد و ارقام این سرویس ریزتر شد و اعلام کرد: "ما در حال میزبانی ۱.۶ میلیارد انیمیشن، تصاویر کلاژ و فیلم در میان باقی موارد هستیم. این میزان از تصاویر و ویدیو‌ها تا ۱۳.۷ پتابایت از حافظه‌های ما را در بر گفته است. حتی سوایپ کردن بین تمامی این تصاویر می‌تواند ۴۲۴ سال طول بکشد. ما همچنین ۲ تریلیون برچسب اعمال کرده‌ایم که ۲۴ میلیارد از آن‌ها تصاویر و ویدیو‌های سلفی بوده‌اند." سرویس گوگل فوتوز در واقع جانشینی برای ویژگی فوتوز گوگل پلاس است که ظاهرا سال اول خود را با موفقیت پشت سر گذاشته است.

امین فیض پور - www.zoomit.ir