اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

مایکروسافت XBOX One S را رسماً معرفی کرد

۲۵۱۴ شماره اطلاع نامه : مایکروسافت XBOX One S را رسماً معرفی کرد ۱۳۹۵/۰۳/۲۵ مایکروسافت XBOX One S را رسماً معرفی کرد فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات مایکروسافت XBOX One S را رسماً معرفی کرد

مایکروسافت XBOX One S را رسماً معرفی کرد

اخیرا اطلاعاتی از نسخه بعدی ایکس باکس مایکروسافت و البته ویژگی های جدید آن منتشر شده بود و حالا امروز مایکروسافت در کنفرانس رسمی خود در نمایشگاه E3 2016 از این نسخه رونمایی کرده تا شایعات به حقیقت بپیوندند.

این ایکس باکس جدید که تحت نام XBOX One S روانه بازار خواهد شد، برازنده ی عنوانی چون Slim است؛ زیرا مایکروسافت به نحو هنرمندانه ای آن را کوچک و جمع و جور طراحی کرده و از نسخه حال حاضر این کنسول 40 درصد فضای کمتری را اشغال می‌کند. برای این محصول تنها عبارت "4K Support" آمده است و این مورد دقیقاً بیان نشده است که این کنسول از بازی های با رزولوشن 4K در خروجی پشتیبانی می‌کند و یا خیر ولی فعلاً یک نکته در مورد این کنسول مشخص است و آن هم این است که به وسیله ی آن می‌توان ویدئوهای استریم شده در رزولوشن 4K توسط وب سایت های ارائه دهنده سرویس مانند Netflix  و یا Amazon را از طریق این دستگاه نگاه کرد و یا با استفاده از دیسک های Blu-Ray ویدئوهای 4K را مستقیماً از طریق آن اجرا نمود.

البته شما خواهید توانست این کنسول را بدون اتصال هیچ آداپتور دیگری به صورت مستقیم به وسیله بولوتث داخلی آن به PC متصل کنید. در سمت دیگر این کنسول از تلویزیون های HDR نیز پشتیبانی می‌کند و بازی هایی که دارای ویژگی های HDR در غنی سازی داینامیک تصاویر بازی باشند نیز با اتصال به تلویزیون HDR به کنسول بسیار لذت بخش تر خواهند بود؛ بازی هایی مانند Gears of War 4.

در طراحی این دستگاه مایکروسافت منبع تغذیه دستگاه را به داخل بدنه کنسول برده و به این ترتیب شما فقط به یک کابل برق نیاز خواهید داشت و در آن خبری از آداپتور ها نخواهد بود که این مورد باعث هر چه بیشتر یکدست شدن و جمع و جور شدن مجموعه دستگاه می‌شود. نکته جذاب دیگر باز طراحی کنترلر دستگاه است که هم در رنج های بیشتری عرضه می‌شود و هم ظاهری خواهد داشت که شما می‌توانید بنا بر سلیقه ی خود آن را سفارش داده و تغییر دهید. البته این کنترلر می‌تواند به صورت جداگانه با دستگاه نیز به فروش برود و مانند قبل فقط محدودیت فروش همراه با دستگاه را ندارد.

در مورد زمان عرضه کنسول هم باید به شما دوستان بگوییم که ماه آگوست (مرداد ماه) برای عرضه اولین نسخه های این کنسول اعلام شده اند و دستگاه سه نسخه 500 گیگابایتی، 1 و 2 ترابایتی دارد که به ترتیب قیمت های 299، 349 و 399 دلار قیمت خواهند داشت و ابتدا نسخه با 2 ترابایت هارد دیسک داخلی عرضه می‌شود و در ادامه نسخه های دیگر. همچنین این کنسول قابلیت قرار گرفتن در حالت عمودی را نیز دارد که برای این کار یک پایه 20 دلاری را نیز باید به صورت جداگانه همراه آن خریداری کنید.

همچنین مایکروسافت، سال آینده (در فصل پاییز) برنامه دارد تا کنسول جدید دیگری را معرفی کند که فعلاً اسم رمز Project Scorpio برای آن انتخاب شده است و به نظر می‌رسد برای تجربه واقعی بازی های 4K و همچنین پشتیبانی از واقعی مجازی رد آن را بگیریم. کنسول بعدی بنا بر اعلام مایکروسافت تا 6 ترافلاپس قدرت پردازشی خواهد داشت و این در حالیست که کنسول ایکس باکس وان اورجینال 1.3 ترافلاپس قدرت دارد و این بدان معنی است که مایکروسافت کنسولی با قدرت 4.5 برابری را در برنامه تولید خود دارد.

شهر سخت افزار