اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

بنچمارک های اولیه کارت گرافیک نسخه لپتاپی AMD RX 480M منتشر شد

۲۵۴۲ شماره اطلاع نامه : بنچمارک های اولیه کارت گرافیک نسخه لپتاپی AMD RX 480M منتشر شد ۱۳۹۵/۰۴/۰۱ بنچمارک های اولیه کارت گرافیک نسخه لپتاپی AMD RX 480M منتشر شد فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات بنچمارک های اولیه کارت گرافیک نسخه لپتاپی AMD RX 480M منتشر شد

بنچمارک های اولیه کارت گرافیک نسخه لپتاپی AMD RX 480M منتشر شد

همانطور که در جریان هستید طی هفته گذشته و در ادامه ی آن در نمایشگاه E3، شرکت AMD از نسل جدید کارت های گرافیک خود با عنوان Radeon RX 4XX رونمایی کرد که در این میان کارت RX 480 پر قدرت ترین کارت بر پایه معماری Polaris است. خبرهای جدید در مورد نسخه لپتاپی این کارت نیز منتشر شده اند که ویژگی ها و همچنین نتیجه چند بنچمارک اولیه از این کارت را به ما نشان می‌دهند.

یکی از مهم ترین نکاتی که در مورد کارت های جدید Polaris از AMD در چند روز گذشته دیدیم قیمت بسیار مناسب این کارت ها بود. به طوری که نسخه رده بالای سری جدید یا همان RX 480 قیمت پایه 199 دلار را به خود دیده است و برای دو کارت دیگر یعنی RX 470 و RX 460 نیز قیمت هایی زیر 200 دلار پیش بینی می‌شود که به کاربران اجازه می‌دهد گیمینگ رده بالا همراه با ویژگی های VR را در قیمت های به مراتب پایین تر از رده بالاهای NVIDIA تجربه کنند.

اما آیا به این فکر کرده اید که چقدر خوب است که همین قدرت بالا را در بدنه لپتاپ ها نیز داشته باشیم. بر اساس گزارشی که وب سایت NextPowerUp از AMD منتشر کرده است این شرکت برنامه خاصی برای کارت های پولاریس برای پلتفرم های موبایل دارد و باید منتظر تحولی در کارت های گرافیک مخصوص لپتاپ ها در این گروه جدید باشیم.

طی اطلاعات منتشر شده میزان توان TDP کارت RX 480M به میزان 35 وات اعلام شده است که بر پایه معماری Polaris 11 و با استفاده از لیتوگرافیگی 14 نانومتری FinFET ساخته خواهد شد. این کارت ها در واقع تمام ویژگی های Polaris 10 را که در کارت RX 480 استفاده شده ندارند و برای مثال به جای 36  واحد پردازشی تنها از 16 واحد پردازشی استفاده خواهند کرد. اما با همین اوصاف میزان قدرت پردازشی که ارائه می‌دهند در قیاس با نسل قبلی کارت های گرافیک موبایل AMD در هر دو بعد کاهش توان مصرفی و همچنین افزایش توان محاسبی، بسیار عالی و بهینه عمل خواهند کرد.

RX 480M با TDP به میزان 35 وات در بنچمارک 3DMark 11 توانسته امتیازی تا 26 درصد بیشتر از کارت R9 280M کسب کند و این در حالی است که میزان TDP کارت R9 280M در حدود 2.4 برابر آن و 82 وات است و علاوه بر آن نتایج شبیه به این در مورد بنچمارک 3DMark Fire Strike این دو کارت نیز منتشر شده است. با این اوصاف آینده بسیار خوبی برای کارت های نسل جدید پولاریس برای استفاده در دستگاه های قابل حمل پیش بینی می‌شود که مطمئناً می‌تواند تولید کنندگان زیادی را به سمت خود جذب کند.

شهر سخت افزار