اخبار و مقالات :: کامپیوتر و سخت افزار

کارت گرافیک کوچک گیگابایت از مدل مرجع GeForce GTX 1070 قدرتمند‌تر است

۲۵۷۹ شماره اطلاع نامه : کارت گرافیک کوچک گیگابایت از مدل مرجع GeForce GTX 1070 قدرتمند‌تر است ۱۳۹۵/۰۴/۱۳ کارت گرافیک کوچک گیگابایت از مدل مرجع GeForce GTX 1070 قدرتمند‌تر است کامپیوتر و سخت افزار :: اخبار و مقالات کارت گرافیک کوچک گیگابایت از مدل مرجع GeForce GTX 1070 قدرتمند‌تر است

کارت گرافیک کوچک گیگابایت از مدل مرجع GeForce GTX 1070 قدرتمند‌تر است

گیگابایت با بکارگیری جدید‌ترین پردازنده گرافیکی Pascal انویدیا، یک کارت گرافیک جدید در فرم فاکتور mini-ITX معرفی کرد. GTX 1070 mini-ITX OC یک کارت گرافیک کوچک اما قدرتمند است که علی رغم اندازه بسیار کوچک، اورکلاک هم شده است. فرکانس پایه هسته این کارت 1556 مگاهرتز و فرکانس بوست هسته به 1746 مگاهرتز می‌رسد. این مقدار در مدل مرجع به ترتیب 1506 و 1683 مگاهرتز است.

گیگابایت برای خنک سازی این کارت از یک کولر اختصاصی مجهز به یک فن 90 میلی متری، سه لوله ناقل مسی با فناوری direct touch (لوله ناقل حرارت در تماس مستقیم با سطح پردازنده گرافیکی) و طراحی انحصاری تیغه‌های فن بهره گرفته است. این فن در مواقع بلا استفادگی و لود پایین غیر فعال می‌ماند تا آلودگی صوتی به صفر برسد.

طبق معمول گیگابایت ادعا می‌کند از اجزای ultra-durable (فوق العاده با دوام) بهره گرفته که به پایایی و پتانسیل اورکلاکینگ بیشتر می‌انجامد. جالب‌تر اینکه گیگابایت می‌گوید این کارت mini-ITX کوچک برای اورکلاکینگ ساخته شده و به مدار تغذیه‌ای با 1+5 فاز رگولاتور ولتاژ، به ترتیب 5 فاز برای پردازنده گرافیکی و 1 فاز برای تراشه‌های حافظه مجهز است. توان مورد نیاز این کارت از طریق یک کانکتور 8 پینی تامین می شود. قیمت و زمان عرضه این محصول اعلام نشده است.

شهر سخت افزار