اخبار و مقالات :: کامپیوتر و سخت افزار

کارت گرافیک‌های سری MSI DUKE برای گیمرهای آسیایی

۲۵۸۱ شماره اطلاع نامه : کارت گرافیک‌های سری MSI DUKE برای گیمرهای آسیایی ۱۳۹۵/۰۴/۱۴ کارت گرافیک‌های سری MSI DUKE برای گیمرهای آسیایی کامپیوتر و سخت افزار :: اخبار و مقالات کارت گرافیک‌های سری MSI DUKE برای گیمرهای آسیایی

کارت گرافیک‌های سری MSI DUKE برای گیمرهای آسیایی

پس از انتشار شایعات، اکنون می دانیم MSI سری جدیدی از کارت‌های گرافیک خود را به نام DUKE برای بازارهای آسیایی عرضه می‌کند. دو عضو نخست این سری بر پایه پردازنده گرافیکی GeForce GTX 1080 و GTX 1070 انویدیا هستند. ویژگی قابل توجه و مشترک کارت‌های سری DUKE، برخورداری از راهکار خنک سازی مجهز به سه فن است.

همانطور که مشاهده می‌کنید، این کارت‌های جدید دارای طراحی کولر جدیدی با سه عدد فن هستند. به نظر می‌رسد کولر کارت‌های سری Duke، گونه بازطراحی شده‌ای از کولر بزرگ‌تر Tri-Frozr مورد استفاده در سری Lightning باشد. هر چند مطمئن نیستیم اما به احتمال زیاد کارت‌های سری DUKE تنها در کشورهایی آسیایی عرضه می‌شوند. هر دو کارت MSI GeForce GTX 1080 و GTX 1070 DUKE Edition بر پایه‌‌ همان برد PCB مدل GAMING X هستند.

کولر جدید مقداری از برد PCB طولانی‌تر و در مقایسه با مدل‌های سری GAMING X دارای فن‌های کوچک تری است. بک پلیت و برخی دیگر از بخش‌های کولر از جمله محفظه کولر از فیبر کربن ساخته شده‌اند که هم محکم و هم سبک است. این کارت‌ها توان خود را از ترکیب یک کانکتو 6 پینی با یک کانکتور 8 پینی می‌گیرند. فرکانس پایه هسته کارت GTX 1080 DUKE Edition در حالت اورکلاکینگ 1708 مگاهرتز و فرکانس بوست آن به 1847 مگاهرتز می‌رسد.

فرکانس موثر تراشه‌های حافظه GDDR5X این کارت 10108مگاهرتز است. فرکانس پایه هسته کارت GTX 1070 DUKE Edition در حالت اورکلاکینگ 1607 مگاهرتز و فرکانس بوست آن به 1797مگاهرتز می‌رسد. فرکانس موثر تراشه‌های حافظه GDDR5 این کارت 8108 مگاهرتز است. یکی دیگر از ویژگی‌های این سری، لوگو DUKE با نور زمینه رنگی است. قیمت و زمان عرضه این کارت ها اعلام نشده است.

شهر سخت افزار