اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

بلوتوث 4.1 با سرعت و امکانات بیشتر

۲۶۰ شماره اطلاع نامه : بلوتوث 4.1 با سرعت و امکانات بیشتر ۱۳۹۲/۰۹/۱۵ بلوتوث 4.1 با سرعت و امکانات بیشتر فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات بلوتوث 4.1 با سرعت و امکانات بیشتر

بلوتوث 4.1 با سرعت و امکانات بیشتر

برای اینکه گوشی های موبایل کارآمدتر شوند فناوری های زیادی از جمله بلوتوث در آن شکل گرفته اند تا به این روش بتوان بین ابزارهای مختلف ارتباط برقرار کرد و یا اینکه اطلاعات را انتقال داد و به سایر لوازم جانبی متصل شد. بر اساس اخباری که به تازگی منتشر شده است نسل جدیدی از بلوتوث عرضه خواهد شد.
زمانیکه Bluetooth 4.0 معرفی شد، تمرکز اصلی آن بر روی مصرف کمتر انرژی بود و تلاش کرده بود ابزارهای مجهز به Bluetooth 4.0 طول عمر باتری بهتری داشته باشند. اما این ویژگی در دستگاه هایی مانند ساعت هوشمند و یا گجت های پوشیدنی بیشتر حائز اهمیت است زیرا طول عمر باتری و مصرف انرژی در این محصولات در الویت قرار داده می شود. در حال حاضر، Bluetooth SIG اطلاعیه ای را بیان کرده که در آن ویژگی های Bluetooth 4.1 را بیان کرده است.

همانطور که از نام Bluetooth 4.1 مشخص است، این فن آوری دچار بروزرسانی شده است که این بروز رسانی ها باعث بوجود آمدن اتفاقات مهم در این تکنولوژی می شود. در اینجا سه بروزرسانی بسیار مهم رخ داده است که یکی از آنها "Coexistence" نام دارد که اجازه می دهد Bluetooth و LTE با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. بروزرسانی بعدی مربوط به "اتصالات بهتر" می باشد که باعث ارتباط مجدد انعطاف پذیر می باشد. این بدان معنی است که اگر دو دستگاه به یکدیگر متصل باشند و یکی از آنها به اندازه ای دور شود که اتصال قطع شود، به محض اینکه در فاصله معین قرار گیرند مجددا به شکل بهتر و سریع تری متصل خواهند شد. آخرین بروزرسانی در زمینه "انتقال داده ها" شکل گرفته که دچار بهبود شده است و اطلاعات می توانند به صورت کارآمدتری بین دستگاه ها انتقال داده شوند.

جی اس ام آریا