اخبار و مقالات :: فناوری موبایل

نوکیا دو گوشی هوشمند اندرویدی را معرفی می‌ کند

۲۶۲۴ شماره اطلاع نامه : نوکیا دو گوشی هوشمند اندرویدی را معرفی می‌ کند ۱۳۹۵/۰۴/۲۸ نوکیا دو گوشی هوشمند اندرویدی را معرفی می‌ کند فناوری موبایل :: اخبار و مقالات نوکیا دو گوشی هوشمند اندرویدی را معرفی می‌ کند

نوکیا دو گوشی هوشمند اندرویدی را معرفی می‌ کند

اطلاعاتی که امروز منتشر شده نشان می‌دهد نوکیا قرار است به زودی دو گوشی هوشمند جدید راهی بازار کند. بر اساس گزارش‌ها، این گوشی‌ها با برند نوکیا فروخته خواهند شد.

گوشی‌های هوشمند جدید نوکیا با اینکه قرار است از نام این برند استفاده کنند اما در عرصه جهانی با اسم HMD Global Oy عرضه خواهند شد. پیش از این و در سال ۲۰۱۴ شرکت HMD Global Oy بخشی از صنعت گوشی‌های هوشمند نوکیا را از مایکروسافت خریداری کرده بود. این دو دستگاه در دو اندازه متفاوت رویت شده‌اند. نسخه‌ای از این دستگاه نمایشگری ۵.۲ اینچی و نسخه‌ای دیگر از آن ۵.۵ اینچی خواهد بود. هر دو از نمایشگری با رزولوشن 2K برخوردار خواهند بود و قرار است به رابط کاربری Z-Launcher و اندروید ۷.۰ نوقا مجهز شوند. این دو گوشی پردازنده اسنپدراگون ۸۲۰ خواهند داشت. گوشی‌های جدید نوکیا‌ مجوز IP68 را دریافت کرده که آن را ضد آب و گرد و غبار می‌کند. دوربین این گوشی هوشمند ۲۲.۶ مگاپیکسلی خواهد بود و برچسب قیمتی ۵۰۰ دلاری را به همراه خود دارد.

امین فیض پور - www.zoomit.ir