اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

ورایزون با پرداخت ۴.۸ میلیارد دلار یاهو را تصاحب می‌کند

۲۶۴۷ شماره اطلاع نامه : ورایزون با پرداخت ۴.۸ میلیارد دلار یاهو را تصاحب می‌کند ۱۳۹۵/۰۵/۰۴ ورایزون با پرداخت ۴.۸ میلیارد دلار یاهو را تصاحب می‌کند فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات ورایزون با پرداخت ۴.۸ میلیارد دلار یاهو را تصاحب می‌کند

ورایزون با پرداخت ۴.۸ میلیارد دلار یاهو را تصاحب می‌کند

به نظر می رسد نفس یاهو برای فعالیت به عنوان یک کمپانی مستقل به شماره افتاده، چرا که هیئت مدیره این کمپانی برای رفتن به زیر پرچم ورایزون در ازای ۴.۸ میلیار دلار موافقت کرده است.

پس از کش و قوس‌های فراوان، هیئت مدیره‌ی یاهو موافقت کرده تا هسته‌ی اصلی کسب و کار یاهو در ازای دریافت ۴.۸ میلیارد دلار در اختیار ورایزون قرار گیرد. این اطلاعات توسط یکی از افراد نزدیک به یاهو اعلام شده است. اطلاعات ارائه شده نشان از این دارد که این موضوع به‌صورت رسمی صبح دوشنبه به وقت محلی اعلام خواهد شد.

پس از آنکه کسب و کار اصلی یاهو به صورت کامل در اختیار ورایزون قرار گرفت، این کمپانی سهامی به ارزش ۴۱ میلیارد دلار در علی بابای چینی و همچنین یاهو ژاپن را در کنار شماری از پتنت‌ها در اختیار خواهد داشت.

یاهو از جمله‌ی پیشتازان دنیای اینترنت در ابتدای همه گیر شدن این شبکه‌ی جهانی بود، بطوریکه ارزش یاهو در سال ۲۰۰۰ بیش از ۱۲۵ میلیارد دلار برآورد شده بود. انتظار نمی‌رود مریسا میر، مدیرعامل یاهو راهی ورایزون شود، اما در عوض وی مبلغی ۵۷ میلیون دلاری را در ازای فروش به ورایزون دریافت خواهد کرد.

یاهو در سال ۱۹۹۴ تاسیس شد و جزو معدود کمپانی‌های قدیمی عرصه‌ی اینترنت به شمار می‌رود که موفق شده بود تا شکوفایی صنعت دات کام را مشاهده کند. بسیاری از کمپانی‌ها نظیر Netscape پیش از آنکه گسترش صنعت فناوری را مشاهده کنند از بین رفتند اما به نظر می‌رسد دیگر یاهو نیز جایی در فضای مجازی ندارد.

ورایزون به عنوان یکی از بزرگ‌ترین اپراتورهای مخابراتی جهان در نظر دارد تا پس از تصاحب یاهو این کمپانی را با AOL که زیر پرچم خود قرار دارد ادغام کند. AOL را باید یکی از رقبای اصلی یاهو در سال‌های اخیر خواند که ورایزون سال گذشته آن را نیز تصاحب کرد. ورایزون در صدد است تا از طیف گسترده‌ی کانال‌های تولید محتوای یاهو در کنار فناوری تبلیغات دیجیتالش استفاده کند.

حسین خلیلی صفا - www.zoomit.ir