اخبار و مقالات :: فناوری موبایل

اکسپریا ایکس پرفورمنس، گلکسی اس 7 و اچ تی سی 10 بهترین دوربین موبایل را دارند

۲۶۵۹ شماره اطلاع نامه : اکسپریا ایکس پرفورمنس، گلکسی اس 7 و اچ تی سی 10 بهترین دوربین موبایل را دارند ۱۳۹۵/۰۵/۰۸ اکسپریا ایکس پرفورمنس، گلکسی اس 7 و اچ تی سی 10 بهترین دوربین موبایل را دارند فناوری موبایل :: اخبار و مقالات اکسپریا ایکس پرفورمنس، گلکسی اس 7 و اچ تی سی 10 بهترین دوربین موبایل را دارند

اکسپریا ایکس پرفورمنس، گلکسی اس 7 و اچ تی سی 10 بهترین دوربین موبایل را دارند

شاید اچ‌تی‌سی 10 و اکسپریا ایکس پرفورمنس به خوبی گلکسی اس 7 فروش نداشته باشند، اما وب‌سایت DXOMark که به صورت تخصصی بر روی دوربین گوشی‌های موبایل کار می‌کند، امتیاز بسیار بالای ۸۸ را به دوربین هر سه گوشی داده است.

بالاترین امتیازی که دی‌اکسومارک به دوربین گوشی‌های هوشمند داده، ۸۸ است و سه گوشی Xperia X Perf ormance, Galaxy S7 و HTC 10 موفق به کسب این امتیاز شده‌اند. سونی سال‌ها است که در زمینه‌ی دوربین‌های عکاسی فعالیت می‌کند و این کمپانی یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان سنسورهای دوربین است. به همین دلیل اصلا دور از انتظار نیست که دوربین گوشی‌ هوشمند این شرکت جزو بهترین‌ها باشد.

دوربین اکسپریا ایکس از فناوری‌های خاصی همچون فوکس پیشگویانه‌ی هیبریدی پشتیبانی می‌کند که باعث فوکوس سریع‌تر حتی بر روی سوژه های در حال حرکت می‌شود. این دوربین همچنین توانایی دنبال کردن سوژه‌های در حال حرکت و تنظیم مکرر فوکوس بر روی سوژه‌ها را دارد. دی‌اکسومارک کنترل اکسپوژر و نوردهی در دوربین اکسپریا ایکس را خوب و داینامیک رنج آن را عالی اعلام کرده است. بر اساس گزارشی که این وب‌سایت در باره‌ی Xperia X Performance ارائه کرده، سیستم Auto HDR این گوشی بعضی اوقات درست عمل نمی‌کند اما خوشبختانه امتیاز قبولی را در تنظیم نور سفید کسب می‌کند.

مسعود یوسف نژاد - www.zoomit.ir