اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

کورتانا با آپدیت تابستانه به ایکس‌باکس وان رسید

۲۶۶۲ شماره اطلاع نامه : کورتانا با آپدیت تابستانه به ایکس‌باکس وان رسید ۱۳۹۵/۰۵/۱۰ کورتانا با آپدیت تابستانه به ایکس‌باکس وان رسید فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات کورتانا با آپدیت تابستانه به ایکس‌باکس وان رسید

کورتانا با آپدیت تابستانه به ایکس‌باکس وان رسید

مایکروسافت در تلاش برای ایجاد یکپارچگی بیشتر بین محصولات و سرویس‌های خود است و به عنوان بخشی از این تلاش، سرانجام دستیار مجازی ویندوز 10 - کورتانا - به ایکس‌باکس وان هم رسیده است. پس از چندین بار به تعویق افتادن این کار از سال گذشته، حالا کورتانا بخشی از بروزرسانی تابستانه‌ای است که دیروز برای کاربران ایکس‌باکس ارائه شده است.

این بروزرسانی فعلا فقط در ایالات متحده امریکا و بریتانیا ارائه شده است. با استفاده از کورتانا، گیمرها می‌توانند انتظار بیشتری از دستورات صوتی در ایکس‌باکس داشته باشند. کورتانا جایگزین نرم‌افزار تشخیص صدای موجود در دستگاه خواهد شد. در توضیح بروزرسانی ایکس‌باکس آمده: «علاوه بر دستورات بیشتر و دقت بالاتر با زبان طبیعی، کورتانا توانایی استفاده با هدست یا کینکت را نیز خواهد داشت. شما می‌توانید از کورتانا برای یافتن بازی‌های جدید، مشاهده‌ی وضعیت دوستانتان، شروع کردن یک گردهمایی، انجام کارهای معموی، روشن کردن ایکس‌باکس وان با کمک کینکت و بسیاری کارهای دیگر استفاده کنید.»

در این آپدیت به این موضوع هم اشاره شده که مایکروسافت همچنان به ارائه‌ی ویژگی‌های بیشتر از کورتانا به ایکس‌باکس ادامه می‌دهد تا به هدف نهایی خود که تبدیل کورتانا به «دستیار دیجیتال شخصی برای بازی کردن» است، برسد. ورود کورتانا به ایکس‌باکس، گام بزرگی برای یکپارچه کردن ایکس‌باکس وان و ویندوز 10 است. البته آپدیت تابستان تنها همین یک مورد را شامل نمی‌شود. امکان اجرای موسیقی در پس‌زمینه در هنگام اجرای بازی‌ها یا برنامه‌های دیگر در دستگاه نیز فراهم شده‌ است. در بروزرسانی‌های بعدی، Groove Music، IHeartRadio و چند برنامه‌ی دیگر نیز به کنسول اضافه خواهند شد.

شهر سخت افزار