اخبار و مقالات :: کامپیوتر و سخت افزار

با کارت گرافیک ROG Strix RX 460 OC ایسوس یک گام از بازی‎ها جلوتر باشید

۲۶۷۷ شماره اطلاع نامه : با کارت گرافیک ROG Strix RX 460 OC ایسوس یک گام از بازی‎ها جلوتر باشید ۱۳۹۵/۰۵/۱۶ با کارت گرافیک ROG Strix RX 460 OC ایسوس یک گام از بازی‎ها جلوتر باشید کامپیوتر و سخت افزار :: اخبار و مقالات با کارت گرافیک ROG Strix RX 460 OC ایسوس یک گام از بازی‎ها جلوتر باشید

با کارت گرافیک ROG Strix RX 460 OC ایسوس یک گام از بازی‎ها جلوتر باشید

علاوه بر ROG Strix RX 470، ایسوس یک کارت کاستوم بر پایه پردازنده گرافیکی Radeon RX 460 نیز عرضه می کند. ROG Strix RX 460، به پردازنده گرافیکی اورکلاک شده، کولر قدرتمند و بی صدای DirectCU III و نورپردازی قابل شخصی سازی Aura مجهز است. به ادعای ایسوس این کارت در مقایسه با مدل مرجع 8.2 درصد در بنچمارک 3DMark Fire Strike Extreme و تا 38.6 درصد در اجرای بازی Hitman و Doom کارایی بالاتری ارائه می کند.

ROG Strix RX 460 به راهکار خنک سازی DirectCU II مجهز است که از دو لوله نقل حرارت در تماس مستقیم با سطح پردازنده گرافیکی بهره می برد. مزیت تماس مستقیم لوله های ناقل حرارت با سطح تراشه، انتقال بهتر و سریع تر حرارت است. به ادعای ایسوس این کولر تا 30 درصد از طراحی مرجع خنک تر است. فناوری DirectCU III از دو عدد فن 0dB با تیغه های ثبت رسیده بهره می برد که بیشترین گردش هوا را ارائه می کند. طراحی انحصاری فن های ایسوس باعث افزایش فشار استاتیک هوا تا 105 درصد و دفع سریع تر حرارت از سطح حرارت گیر می شود، این کولر در عین حال تا 3 برابر از مدل مرجع کم صدا تر است.

ROG Strix RX 460 همچنین به فناوری انحصاری FanConnect مجهز است. احتمالاً می دانید منبع اصلی تولید حرارت درون کیس، کارت گرافیک است اما معمولاً فن های کیس بر اساس دمای پردازنده مرکزی کنترل می شوند و این ایده آل نیست. ایسوس با تعبیه یک کانکتور فن 4 پینی که سرعت آنها مستقیماً بر اساس دمای پردازنده گرافیکی کنترل می شود، این مشکل را برطرف می کند. گیمرها می توانند یک  عدد فن به کارت گرافیک وصل کنند.

کلیه کارت های گرافیک ایسوس حالا با خط تولید تمام اتوماتیک و بدون دخالت دست Auto-Extreme تولید می شوند. این خط تمام اتوماتیک که در نوع خود اولین در دنیا است، با حدف خطاها و تاثیرات انسانی بر کیفیت محصول نهایی، باعث افزایش دوام، پایایی و کیفیت کارت گرافیک می شود. ایسوس در ساخت این کارت نیز یک بار دیگر از قطعات الکترونیکی بسیار مرغوب و بادوام Super Alloy Power II بهره گرفته است. بکارگیری قطعات Super Alloy Power II باعث افزایش بهره وری از انرژی، کاهش اتلاف انژی، کاهش شدت صوت کشیدن چوک ها تا 50 درصد و نزدیک به 50 درصد دمای پایین تر می شود.

این کارت دارای 4 فاز رگولاتور ولتاژ برای پردازنده گرافیکی و 1 فاز اختصاصی برای تامین توان مورد نیاز تراشه های حافظه است. ROG Strix RX 460 توان مورد نیاز خود را از تنها یک کانکتور 6 پینی می گیرد. ROG Strix RX 470 در قسمت لوگو به نورپردازی Aura RGB مجهز است. این فناوری خیره کننده قادر به نمایش میلیون ها رنگ و شش جلوه نورپردازی مختلف برای زیباتر کردن سیستم است. فرکانس هسته این کارت در حالت Gaming به 1236 مگاهرتز و در حالت OverClocking به 1256 مگاهرتز می رسد.

شهر سخت افزار