اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

راه حلی برای کشتن پردازش برنامه ها !

۲۶۹ شماره اطلاع نامه : راه حلی برای کشتن پردازش برنامه ها ! ۱۳۹۲/۰۹/۱۹ راه حلی برای کشتن پردازش برنامه ها ! فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات راه حلی برای کشتن پردازش برنامه ها !

راه حلی برای کشتن پردازش برنامه ها !

بسیاری از کاربران ویندوز، در اجرای برخی از نرم‌افزار‌های خود با مشکلات زیادی رو‌برو می‌شوند. مشکلاتی که اغلب با ارور‌هایی همچون Not Responding و هنگ کردن سیستم عامل همراه است و برای رفع آن نمی‌توان از روش‌های رایج همچون تسک منیجر ویندوز استفاده کرد. ما برای برطرف کردن این مشکل راه حلی برای شما سراغ داریم، پس با ما همراه باشید.

وقتی ویندوز به شما در مورد ارور یک برنامه پیغام می‌دهد، شما درصدد بستن آن هستید ولی هیچ اتفاقی رخ نمی‌دهد. سپس شما سعی بر خاتمه دادن به آن در task manager داید اما باز بی‌جواب می‌ماند و با یک برنامه‌ای که ارور داده، گیر افناده‌اید. چه کاری از دست شما بر می‌آید؟ واقعا این موضوع فراتر از حوصله آدم است. ولی اکنون ما به شما برای حل این مشکل کمک خواهیم کرد.

زمانی که بستن یک اپلیکیشن از روش‌های معمول از جمله روش‌هایی که ذکر کردیم به مشکل برمی‌خورد، سعی کنید آنرا از طریق همان پنجره ارور و اگر امکان پذیر نبود از طریق Task manager ببندید. اما اگر این دو راه مقدماتی پاسخ گو نبود، شما نیاز به اسلحه‌ای بزرگ برای کشتن پردازش این برنامه‌ها دارید. اما اسلحه بزرگ شما چه چیزی می‌تواند باشد؟ اسلحه بزرگ‌ها به اپلیکیشن‌هایی گفته می‌شود که می‌تواند به فرایند ID level برود و بی‌رحمانه به این روند خاتمه دهد.

نرم‌افزار رایگان Process Explorer آن‌ اسلحه‌ای است که برای کشتن پردازش‌ها بدنبال آن هستیم. همچنین این برنامه جایگزینی بسیار خوب برای Task Manager به منظور راه اندازی امورسیستم است. شما می‌توانید نسخه رایگان آنرا از سایت Technet Microsoft دریافت کنید. بعد از دانلود، فایل زیپ را باز کنید. آنرا در کاربر ادمین کامپیوتر خود اجرا کنید و به Process list نگاه کنید تا نرم‌افزاری که مشکل‌زا است را پیدا کند.

روی اپلیکیشن مورد نظر کلیک راست کنید و گزینه Kill process Tree را انتخاب کنید. اگر همچین گزینه‌ای پیدا نکردید و یا غیرفعال شده بود، بجای آن kill process را انتخاب کنید. پنجره‌ای که با پیام "آیا مطمئن به بستن فرایند نرم‌افزار هستید؟" ظاهر می‌شود را تایید کنید. بعد از تایید آن، پروسه طولانی شما به اتمام رسیده است. حالا می‌توانید از استفاده دوباره از سیستمتان لذت ببرید.

برترین ها