اخبار و مقالات :: کامپیوتر و سخت افزار

معرفی کارت گرافیک Radeon RX 460 Windforce OC گیگابایت

۲۶۹۱ شماره اطلاع نامه : معرفی کارت گرافیک Radeon RX 460 Windforce OC گیگابایت ۱۳۹۵/۰۵/۱۹ معرفی کارت گرافیک Radeon RX 460 Windforce OC گیگابایت کامپیوتر و سخت افزار :: اخبار و مقالات معرفی کارت گرافیک Radeon RX 460 Windforce OC گیگابایت

معرفی کارت گرافیک Radeon RX 460 Windforce OC گیگابایت

گیگابایت جدیدترین کارت گرافیک خود را بر پایه ارزان ترین پردازنده گرافیکی سری AMD RX 400 معرفی کرد. Radeon RX 460 Windforce 2X به راهکار خنک سازی اختصاصی گیگابایت و پردازنده گرافیکی از پیش اورکلاک شده مجهز است.

Radeon RX 460 Windforce 2X از همان طراحی دیگر مدل های این سری برای محفظه کولر بهره می برد. محفظه پلاستیکی کولر به رنگ مشکی دارای خطوطی به رنگ نارجی است که زیبایی خاصی به آن می بخشد. این کولر از یک جفت فن 80 میلی متری بهره می برد که در مواقع بار پردازشی پایین غیر فعال خواهند ماند. بر خلاف دیگر مدل های این سری، خبری از نشان گر وضعیت فن ها و همچنین نورپردازی RGB نیست.

فرکانس هسته این کارت که در دو مدل 2 و 4 گیگابایتی عرضه می شود، اعلام نشده است اما فرکانس بوست هسته با کمی افزایش بر روی 1212 مگاهرتز تنظیم شده است. فرکانس تراشه های حافظه نیز همان 7 گیگاهرتز مرجع دست نخورده باقی مانده است. به ادعای گیگابایت کارت گرافیک Radeon RX 460 WindForce OC برای اورکلاکینگ ساخته شده است. این کارت از همان اجزای با دوام و مرغوب Ultra Durable گیگابایت بهره می برد که شامل خارن های جامد و چوک های مرغوب می شود.

گیگابایت به همین منظور طراحی مدار تغذیه را نسبت به طراحی مرجع ارتقا داده و به جای 1+3 فاز از 1+4 فاز رگولاتور ولتاژ بهره می برد که می بایست به پایداری بیشتر ولتاژ در اورکلاکینگ کمک کند. این کارت فاقد کانکتور تغذیه است و تمام توان مورد نیاز خود را از شکاف توسعه مادربرد می گیرد. قیمت و یا زمان عرضه این محصول اعلام نشده است اما می دانیم مدل 2 گیگابایتی کارت های Radeon RX 460 با قیمت حدود 110 دلار عرضه می شوند.

شهر سخت افزار