اخبار و مقالات :: کامپیوتر و سخت افزار

کارت گرافیک Sapphire RX 460 Nitro Dual-X، سرکش و مهار ناپذیر

۲۶۹۲ شماره اطلاع نامه : کارت گرافیک Sapphire RX 460 Nitro Dual-X، سرکش و مهار ناپذیر ۱۳۹۵/۰۵/۱۹ کارت گرافیک Sapphire RX 460 Nitro Dual-X، سرکش و مهار ناپذیر کامپیوتر و سخت افزار :: اخبار و مقالات کارت گرافیک Sapphire RX 460 Nitro Dual-X، سرکش و مهار ناپذیر

کارت گرافیک Sapphire RX 460 Nitro Dual-X، سرکش و مهار ناپذیر

شرکای AMD یکی پس از دیگری از کارت های اختصاصی خود بر پایه پردازنده گرافیکی Radeon RX 460 رونمایی می کنند. در تازه ترین آنها کمپانی Sapphire دو کارت کاستوم RX 460 برای علاقمندان معرفی کرد، یکی از این کارت ها برند Nitro را یدک می کشد و خواستنی تر است و مدل دیگر مقرون به صرف تر می باشد.

Nitro RX 460 4G از کولر جدید Dual-X بهره می برد. این کولر دارای فن های قابل جداسازی است و برای تمیز کردن یا تعویض به آسانی می توان آنها را جدا کرد. در حالی که گونه بکار رفته این کولر در مدل های RX 470 and RX 480 دارای نور پردازی RGB بود، گونه بکار رفته در این کارت فاقد نورپردازی است. با این حال فن های این کولر نیز تحت بار پردازشی پایین با هدف به صفر رساندن آلودگی صوتی متوقف می شوند. فرکانس هسته این کارت از مشخصات مرجع 50 مگاهرتز بیشتر و 1250 مگاهرتز است. فرکانس موثر حافظه همان 7 گیگاهرتز مشخصات مرجع دست نخورده باقی مانده است.

Sapphire Radeon RX 460 2G یک انتخاب مقرون به صرفه تر و دارای تنها 2 گیگابایت حافظه ویدئویی است. در این کارت خبری از بکارگیری کولر رده بالای Dual-X نیست و از یک کولر مجهز به دو فن بهره می برد که دو شکاف توسعه را اشغال می کند. فرکانس هسته این کارت در مقایسه با مشخصات مرجع تنها 10 مگاهرتز بیشتر و 1210 مگاهرتز است. مدل Nitro مجهز به 4 گیگابایت حافظه ویدئویی با قیمت 139 دلار اما مدل Radeon RX 460 2G با قیمت 119 دلار عرضه می شود.

شهر سخت افزار