اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

سامسونگ نسل بعدی پردازنده های گرافیکی انویدیا را تولید خواهد کرد

۲۷۰۳ شماره اطلاع نامه : سامسونگ نسل بعدی پردازنده های گرافیکی انویدیا را تولید خواهد کرد ۱۳۹۵/۰۵/۲۳ سامسونگ نسل بعدی پردازنده های گرافیکی انویدیا را تولید خواهد کرد فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات سامسونگ نسل بعدی پردازنده های گرافیکی انویدیا را تولید خواهد کرد

سامسونگ نسل بعدی پردازنده های گرافیکی انویدیا را تولید خواهد کرد

انویدیا با بستن قراردادی، تولید نسل بعدی پردازنده‌های گرافیکی خود را به کمپانی کره‌ای سامسونگ واگذار کرد. این پردازنده‌های گرافیکی قرار است با فرایند تولید ۱۴ نانومتری تولید شوند.

سامسونگ یکی از کمپانی‌های قدرتمند در زمینه ساخت تراشه است که محصول جدید این کمپانی کره‌ای، تراشه اکسینوس 8890 که در فبلت گلکسی نوت 7 استفاده شده توانسته در بنچمارک‌ها به خوبی ظاهر شود و نظر کاربران و منتقدین را به خود جلب کند.

حال خبر می‌رسد که کمپانی کره‌ای پای خود را فراتر گذاشته و قصد دارد نسل بعدی پردازنده‌های گرافیکی انویدیا را تولید کند. به گزارش خبری که از روزنامه کره‌ای چوسان بیز منتشر شده انویدیا با سامسونگ قراردادی بسته تا تولید نسل بعدی پردازنده‌های گرافیکی این ابر کمپانی به سامسونگ واگذار شود. هر چند ناشر این خبر اطلاعاتی در مورد ارزش این قرارداد منتشر نکرده است.

در هر صورت مشخص شده که سامسونگ قرار است در ساخت پردازنده‌های گرافیکی انویدیا از فرایند تولید ۱۴ نانومتری استفاده کند. انتظار می‌رود که سازنده ساعت هوشمند گیر اس 3، ساخت پردازنده‌های گرافیکی نسل بعد انویدیا را از اواخر سال میلادی ۲۰۱۶ شروع کرده و در ۳ ماهه اول سال ۲۰۱۷ شاهد قرار گرفتن این محصولات در ویترین فروشگاه‌ها باشیم.

یاشار فتحعلی زاده - www.zoomt.ir