اخبار و مقالات :: تبلت و فبلت

اپل سال آینده یک iPad Pro با سایز 10.5 اینچ به بازار خواهد فرستاد

۲۷۱۰ شماره اطلاع نامه : اپل سال آینده یک iPad Pro با سایز 10.5 اینچ به بازار خواهد فرستاد ۱۳۹۵/۰۵/۲۵ اپل سال آینده یک iPad Pro با سایز 10.5 اینچ به بازار خواهد فرستاد تبلت و فبلت :: اخبار و مقالات اپل سال آینده یک iPad Pro با سایز 10.5 اینچ به بازار خواهد فرستاد

اپل سال آینده یک iPad Pro با سایز 10.5 اینچ به بازار خواهد فرستاد

مینگ-چی کو تحلیلگر شرکت KGI می‌گوید اپل در سال 2017 سه مدل آیپد شامل یک آیپد پرو 10.5 اینچی به بازار عرضه می‌کند و تغییرات گسترده و انقلابی مانند طراحی بدنه‌ی کاملاً متفاوت و پنل‌های AMOLED را در سال 2018 به طرفدارانش هدیه خواهد کرد.

آقای کو - که به عنوان منبع موثق و مهمی در مورد موضوعات مرتبط با اپل مطرح است - روز گذشته در یادداشتی به سرمایه‌گذاران گفت که انتظار دارد آیپد یک بهبود محافظه‌کارانه در سال 2017 داشته باشد و اپل در حال آماده کردن سه مدل نسل جدید از این دستگاه است که شباهت زیادی به مدل‌های موجود خواهند داشت.

در کنار آیپد پرو 2 با سایز 12.9 اینچ، اپل مدل جدیدی با اندازه‌ی 10.5 اینچ با قیمتی بالاتر از آیپد 9.7 در دستور کار خود دارد. SoC جدید A10X که اپل طراحی کرده و توسط تکنولوژی 10 نانومتری TSMC ساخته می‌شود در هر دو مدل 12.9 و 10.5 اینچی حضور خواهد داشت. اپل انتظار دارد مدل دوم جایگاه خوبی در بازارهای آموزشی و تجاری پیدا کند.

مینگ-چی کو پیش‌تر اشاره کرده بود که آیپد پرو 10.5 اینچی به عنوان جانشینی برای طراحی مدل 9.7 اینچی مطرح خواهد بود. آیپد نسبتاً ارزان‌قیمت 9.7 در سال آینده از پردازنده‌ی جلوتر از A9X که البته آن هم ساخت TSMC است استفاده خواهد کرد. پرچمدار حاضر اپل یعنی آیپد پروی 9.7 اینچی از پردازنده‌ی A9X بهره می‌برد. به این معنی که احتمالا در مدل نسل بعدی باید شاهد A10X باشیم. علیرغم بهبود سخت‌افزار و معرفی مدل 10.5 اینچی، کو پیش‌بینی می‌کند فروش آیپد تا زمان راه‌اندازی خط تولید جدید در 2018، سیر نزولی خود را طی کند.

طبق آخرین پیش‌بینی‌های تحلیلگر KGI، اپل در حال کار به منظور تجدید قوای تبلت‌های خود و طراحی مجدد آن‌ها در سال 2018 است. کو انتظار دارد از پنل منعطف امولد به عنوان بخش پر رنگ ارتقای سخت‌افزاری در آیپدها استفاده شود. با این تکنولوژی محصولات آینده می‌توانند رابط کاربری جالب‌تر و قابل درک‌تری داشته باشند. به نظر می‌رسد اپل در آیپدها هم همان راه آیفون را خواهد پیمود. جمعی از افراد مرتبط با اپل - به همراه آقای کو - پیش‌بینی می‌کنند اپل در آیفون‌های سال 2017 از بدنه‌ی تمام شیشه‌ای و صفحه‌ی OLED استفاده خواهد کرد.

با کمبود مدل‌های جدید در نیمه‌ی دوم سال 2016 و بالا گرفتن رقابت با کروم‌بوک‌ها در بازار‌های آموزشی، کو فروش سال 2016 آیپدها را کمتر از گذشته و بین 35-40 میلیون دستگاه پیش‌بینی می‌کند. فروش آیپد در نیمه‌ی اول این سال میلادی بین 45-50 میلیون دستگاه بوده است.

شهر سخت افزار