اخبار و مقالات :: لپ تاپ و اولترابوک

انتظار می‌رود تا سال 2023، تعداد کروم‌بوک‌ها از 17 میلیون عبور کند

۲۷۱۱ شماره اطلاع نامه : انتظار می‌رود تا سال 2023، تعداد کروم‌بوک‌ها از 17 میلیون عبور کند ۱۳۹۵/۰۵/۲۵ انتظار می‌رود تا سال 2023، تعداد کروم‌بوک‌ها از 17 میلیون عبور کند لپ تاپ و اولترابوک :: اخبار و مقالات انتظار می‌رود تا سال 2023، تعداد کروم‌بوک‌ها از 17 میلیون عبور کند

انتظار می‌رود تا سال 2023، تعداد کروم‌بوک‌ها از 17 میلیون عبور کند

به صرفه بودن، کارایی بالا و سهولت استفاده از دلایل موفقیت‌های کروم‌بوک‌ها در دنیا هستند. قیمت آن‌ها باعث شده اکثر افراد از نظر هزینه مشکل چندانی با تهیه‌ی این دستگاه‌ها نداشته باشند. طبق آمار Statista، تا ابتدای 2015 بیش از 5.4 میلیون کروم‌بوک به فروش رفته بود. فروش این دستگاه‌ها از مک‌ها فراتر رفته و مدت‌هاست که جزو پر فروش‌ترین‌های آمازون به حساب می‌آیند.

اما کروم‌بوک‌ها تا کجا می‌توانند اینگونه پیش بروند؟ با پشتیبانی این دستگاه‌ها از اپلیکیشن‌های اندروید، ما معتقدیم که همه چیز با سرعت بیشتری جلو خواهد رفت. و تحقیقات اخیر تأیید می‌کند که کروم‌بوک‌ها بخش مهمی از آینده‌ی دنیای کامپیوتر خواهند بود. بر اساس مطلب Global Market Insights، تعداد کروم‌بوک‌ها تا سال 2023 به بیش از 17 میلیون دستگاه خواهد رسید.

کروم‌بوک‌ها دستگاه‌های شگفت‌انگیزی هستند اما مسئله‌ی اصلی در مورد آن‌ها، کمبود نرم‌افزارهای در دسترس آن‌هاست. سیستم عامل Chrome OS به هر حال بیشتر به عنوان یک مرورگر دیده می‌شود. اما افزودن فروشگاه Google Play و بیش از یک میلیون اپلیکیشن موجود در آن واقعا می‌تواند همه چیز را عوض کند. این روزها بسیاری از مشتریان به سمت کروم‌بوک‌ها کشیده می‌شوند، اما بخش بزرگی از رشد این پلتفرم مدیون پذیرش محیط‌های آموزشی است. در 2014 بیش از 60 درصد کروم‌بوک‌ها در امریکا توسط بخش‌های آموزشی خریداری شده بود.

شهر سخت افزار