اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

سرویس Open Gallery گوگل برای علاقه مندان به هنر و موزه

۲۷۳ شماره اطلاع نامه : سرویس Open Gallery گوگل برای علاقه مندان به هنر و موزه ۱۳۹۲/۰۹/۲۱ سرویس Open Gallery گوگل برای علاقه مندان به هنر و موزه نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات سرویس Open Gallery گوگل برای علاقه مندان به هنر و موزه

سرویس Open Gallery گوگل برای علاقه مندان به هنر و موزه

اگر از علاقمندان به هنر هستید و بخشی از وبگردی خود را به کند و کاو در اینترنت برای پیدا کردن مطالب و آثار هنری صرف می‌کنید، گوگل می‌خواهد با راه اندازی سرویس Open Gallery، شما را وارد دنیای هنر کند.  سرویس جدید گوگل با نام Open Gallery چند روز پیش و با قول ایجاد فضایی رایگان برای ساخت گالری و نمایشگاه هنری آنلاین برای موزه‌ها و هنرمندان، معرفی شد. این سرویس در حال حاضر تنها با دعوت‌نامه قابل دسترسی است، اما گوگل قول داده تا در آینده‌ای نزدیک درهای خود را به سوی تمامی هنرمندان باز کند.

سرویس Open Gallery مانند یک شهر هنری است که در سرتاسر آن موزه‌ها و نمایشگاه‌هایی قرار دارد که با سفر به درون هر یک، می‌توانید با آثار هنرمندان و توضیحاتی که در رابطه با آن‌ها وجود دارد آشنا شوید. در واقع این سرویس یک نمایشگاه مجازی با امکان قرار دادن آثار هنریتان در فضای مجازی پدید می‌آورد. همچنین موزه‌هایی نیز که وبسایت ندارند، می‌توانند با ابزار رایگان ساخت گالری در این سرویس، یک موزه هنری مجازی برای خود تاسیس کنند.

همچنین وبسایت‌ها نیز می‌توانند از سرویس گالری در صفحه‌هایشان استفاده کنند. در حال حاضر بعضی از وبسایت‌های متعلق به اعضای فعلی این سرویس، گالری‌های خود را در معرض نمایش قرار داده‌اند. گوگل همچنین این امکان را به وجود آورده است تا فعالان عرصه هنر، برای ثبت نام در نسخه محدود فعلی Open Gallery در خواست خود را ارائه کنند. البته هنوز صحبتی از سقف پذیرفته شدگان به میان نیامده است.

زومیت