اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

نسل جدید آینه ها مجهز به فناوری روز دنیا

۲۷۷ شماره اطلاع نامه : نسل جدید آینه ها مجهز به فناوری روز دنیا ۱۳۹۲/۰۹/۲۳ نسل جدید آینه ها مجهز به فناوری روز دنیا فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات نسل جدید آینه ها مجهز به فناوری روز دنیا

نسل جدید آینه ها مجهز به فناوری روز دنیا

در اين دوره، همه وسايلی كه مردم استفاده می كنند، به فناوری‌های پيشرفته مجهز می شود تا افراد راحت تر باشند و در وقت آنها صرف جوبی شود. برهمين اساس نیز طراحان، به فكر توليد يك محصول پيشرفته ديگر افتاده اند. اين محصول یک آینه است كه مانند ديگر آينه های موجود بر روی ديوار نصب می شود، اما با اين تفاوت كه در پشت آن یک کامپیوتر با کنترل صدا و حتی چهره و صفحه نمایش لمسی وجود دارد.

تولید کنندگان با تحقيقاتی كه انجام داده اند، به اين نتيجه رسيده اند که بزرگسالان به طور متوسط ۱۶۸ ساعت در سال را جلوی آینه ‌ها می گذرانند و این مدت می تواند سازنده باشد. این تکنولوژی در تمامی آینده های نسل جدید قابل اجراست، به طور مثال شخص می تواند در حین مسواک زدن مطالب مورد علاقه خود را بخواند و ببیند. برای کودکان که حاضر به مسواک زدن نیستند برنامه کامپیوتر را طوری تنظیم کرده که با دیدن بازی و نمایش ها به اندازه کافی دندان هایشان را مسواک کنند.

با اینکه زمانی که دستان شخص آغشته به کرم یا فوم اصلاح است، تبلت طوری تنظیم می شود که با شنیدن صدا و به فرمان صوتی پاسخ می دهد. این تبلت به طور خودکار به شبکه خانگی وای فای متصل و مجهز به دوربین کوچکی است که می تواند فرد مقابل آینه را شناسایی کند و مطالب مورد علاقه آن شخص را نمایش دهد. این آینه هنوز به صورت یک نمونه و طرح ارائه شده است و طراحان در حال تلاش برای تولید این دستگاه برای تابستان آینده هستند.

جی اس ام آریا