اخبار و مقالات :: گجت های پوشیدنی

کمربند هوشمند سامسونگ یک گام به تولید نزدیک‌ تر شد

۲۷۸۶ شماره اطلاع نامه : کمربند هوشمند سامسونگ یک گام به تولید نزدیک‌ تر شد ۱۳۹۵/۰۶/۱۶ کمربند هوشمند سامسونگ یک گام به تولید نزدیک‌ تر شد گجت های پوشیدنی :: اخبار و مقالات کمربند هوشمند سامسونگ یک گام به تولید نزدیک‌ تر شد

کمربند هوشمند سامسونگ یک گام به تولید نزدیک‌ تر شد

کمربند هوشمند سامسونگ با نام WELT به عنوان پروژه‌ی ویژه‌ی آزمایشگاه Creative Lab اولین بار در ابتدای سال 2016 در نمایشگاه CES معرفی شده بود. از آن زمان صحبت خاصی در مورد این ابزار سلامتی نشده بود اما حالا پروژه‌ی این کمربند جالب روی وب‌سایت Kickstarter قرار گرفته و در حال جذب پشتیبان برای تولید نهایی است.

در صفحه‌ی پروژه‌ی WELT در کیک‌ استارتر ژانویه‌ی 2017 (دی ماه 1395) به عنوان زمان تحویل کمربند هوشمند به افراد اعلام شده است. این پروژه از ابتدا توسط سامسونگ آغاز شده و WELT‌ به عنوان یک spin-off از سامسونگ، یک شرکت مستقل را تشکیل داده است. البته این اولین شرکتی نیست که چنین ایده‌ای را کلید زده اما این پروژه محکم‌تر و حساب‌شده‌تر از پروژه‌های قبلی به نظر می‌رسد. به هر حال باید ببینیم که آیا در دنیایی که ابزارهای مختلفی برای مانیتور کردن فاکتورهای سلامتی تولید شده، افراد زیادی علاقمند به خرید یک ابزار دیگر آن هم با چنین مشخصاتی خواهند بود یا خیر.

تا کنون حداقل 421 نفر برای حمایت از این کمربند اعلام آمادگی کرده‌اند و این استارت‌آپ از هدف 30000 دلاری خود نیز فراتر رفته است. این کمپین نزدیک به یک ماه دیگر ادامه دارد و با این وجود بیش از 45000 دلار توسط علاقمندان روی آن سرمایه‌گذاری شده است. در حال حاضر با 119 دلار (و البته 69 یا 99 دلار برای نسخه‌های پایین‌تر) می‌توان یک کمربند WELT Casual تهیه کرد که می‌تواند علاوه بر انجام وظیفه‌ی ذاتی، عادت‌های غذایی، تعداد گام‌ها و مدت زمان نشستن شما را نیز مانیتور کند. مدل‌های Classic و Premium‌ نیز وجود دارند که قیمت بالاتری دارند. با توجه به استقبالی که از این پروژه شده، به زودی باید منتظر ابزار جدیدی نه تنها برای سلامتی، بلکه برای کاهش وزن افراد چاق باشیم.

شهر سخت افزار