اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

یاهو هک شد، اطلاعات میلیون ها کاربر در معرض خطر

۲۸۱۵ شماره اطلاع نامه : یاهو هک شد، اطلاعات میلیون ها کاربر در معرض خطر ۱۳۹۵/۰۷/۰۱ یاهو هک شد، اطلاعات میلیون ها کاربر در معرض خطر فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات یاهو هک شد، اطلاعات میلیون ها کاربر در معرض خطر

یاهو هک شد، اطلاعات میلیون ها کاربر در معرض خطر

اطلاعات تعداد زیادی از کاربران یاهو فاش شده و به خطر افتاده است. در حال حاضر مشخص نیست که چه تعداد از کاربران در معرض خطر هستند اما منابع نزدیک به یاهو اعلام کرده‌اند که اطلاعات این شرکت فاش شده و میلیون‌ها کاربر در معرض خطر هستند.

در ماه آگوست هکری اعلام کرد که اطلاعات خصوصی ۲۰۰ میلیون‌ کاربر یاهو را بدست آورده و به فروش می‌رساند. اطلاعات دزدیده شده شامل سال تولد، نام کاربری و رمز عبور و در برخی موارد حتی بک‌آپ‌های ایمیلی افراد نیز می‌شده است. در حال حاضر یاهو اعلام کرده که از این ادعا با خبر است اما آن را رد یا تایید نکرده است. انتظار می‌رود تا آخر هفته یاهو این فاش شدن داده‌ های خود را اعلام کند و البته این موضوع روی فروش ۴.۸ میلیاردی یاهو به ورایزن نیز تاثیر گذار خواهد بود. با این حال بهتر است منتظر اعلام رسمی یاهو نمانده و اگر از سرویس‌های این شرکت استفاده می‌کنید به سرعت رمز عبور خود را عوض کنید.

میعاد بافراست - www.zoomit.ir